images

Jak przygotować się na narodziny potomka?

Osoby spodziewające się dziecka muszą dobrze się przygotować na jego przyjęcie. Muszą sobie poradzić z wieloma kwestiami, zarówno powiązanymi z reorganizacją mieszkania jak i z zakupami no i oczywiście trzeba pamiętać, aby w tym natłoku nie uciekła radość z oczekiwania na potomka. By się w tym wszystkim nie pogubić dobrze jest zrobić listę i przez cały okres |ciąży powoli i systematycznie odkreślać z niej następne pozycje.
Osoby spodziewające się maluszka powinny właściwie się przygotować na jego przyjście na świat. Muszą sobie poradzić z wieloma kwestiami, zarówno związanymi z reorganizacją mieszkania jak i ze skompletowaniem wyprawki no i naturalnie bardzo istotne, aby w tym natłoku nie uciekła radość z wyczekiwania dziecka. Aby się w tym wszystkim nie zgubić dobrze jest zrobić listę i przez cały czas |ciąży powoli i systematycznie wykreślać z niej kolejne punkty.

Bardzo istotne jest przystosowanie domu. Trzeba zdecydować, czy dziecko natychmiast będzie miało swój pokój, czy może na początku tylko wygospodarowany fragment w sypialni rodziców. Jeżeli zdecydują oni, że potrzebne jest odświeżenie ścian, to początek ciąży to najwłaściwszy czas. Po narodzinach dziecka nikt nawet nie pomyśli o malowaniu ścian. Należy też kupić łóżeczko (oraz fajny zestaw pościeli -> ), może jeszcze jedną komodę czy półkę. Ważne jest by chłodnym okiem spojrzeć na mieszkanie i wtedy podjąć decyzję.

Zabawa dziecka zabawką edukacyjną
Autor: Collin Harvey
Źródło: http://www.flickr.com

Śpioszki, koszulki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Wiadomo, że też pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego dużo, dobrze jest zatem zapytać znajomych, którzy mają dzieci czego używali. Naturalnie przygotowując się na narodziny malucha musimy liczyć się z kosztami. Wyprawka (np. ), mebelki, opieka lekarska – każdy z tych elementów kosztuje. To przykre, ale w naszym kraju poród w wygodnych warunkach także wiąże się z dużymi nakładami finansowymi i warto o tym pamiętać i rozłożyć wydatki tak, abyśmy nie znaleźli się pod kreską.

Spanie na zawołanie
Autor: Alphanova
Źródło: Alphanova

Jest jednak rzecz, o którą zupełnie nie musimy się martwić. Zaraz po narodzinach nasz dom wypełni się misiami, klockami, lalkami… Zabawki dla dzieci to najczęściej przynoszone przez bliskich i znajomych podarunki. Nie zapomnijmy jednak by wygospodarować półkę lub kupić skrzynię na te przeróżne dobra, inaczej zgubimy się pod morzem książeczek, misiów, samochodów i innych fantastycznych podarunków dla naszego malucha. Trzeba zwracaća uwagę na to, żeby każda rzecz w pokoju czy kąciku naszego potomka miała określone miejsce. Organizacja to podstawa. Uchroni nas przed nerwowym szukaniem kremu w czasie przewijania, albo smoczka, czy śliniaczka. Czekanie na narodzina dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy dobrej organizacji.