Czy to prawda że niepłodność możemy skutecznie leczyć?

Większość młodych par chciałoby mieć dziecko. Niestety czasami bywa w życiu tak, że nawet najbardziej wzmożone starania są nieefektywne. W wielu przypadkach kłopotem jest niepłodność. Na szczęście współcześnie można starać się walczyć z tego rodzaju problemami. Jeżeli więc podejrzewamy u siebie niepłodność, najważniejszym krokiem będzie w głównej mierze wizyta u lekarza specjalisty.
Większość młodych par planuje posiadanie dziecka. Niestety czasem okazuje się, iż nawet bardzo wzmożone próby są nieefektywne. W wielu sytuacjach problemem jest niepłodność. Na szczęście dzisiaj można starać się walczyć z tego rodzaju problemami. Jeśli więc obawiamy się u siebie niepłodności, pierwszym krokiem będzie przede wszystkim konsultacja z lekarzem specjalistą.

Autor: www.bodyclock.pl

W Polsce z problemem niepłodności boryka się co szósta para. Jest to przypadłość, jaką w wielu przypadkach można wyleczyć. Z pomocą z pewnością przyjdzie np. specjalistyczna klinika niepłodności Katowice, gdzie doświadczenie lekarze wspierają pary w poczęciu dziecka . Należy jednak pamiętać, iż niejednokrotnie bezpłodność może wynikać również ze biżuteria ze stali szlachetnej stylu życia, jaki prowadzimy. Bez wątpienia ma to znaczny wpływ na późniejszą efektywność starań o dzieci.

Wiedzieć powinniśmy o tym, że ryzyko niepłodności rośnie razem z wiekiem. Apogeum płodności w przypadku kobiet przypada na 20-25 rok życia. Specjaliści sądzą, iż po skończeniu 30 lat szanse na ciąże stopniowo maleją.

ciąża

Autor: Philippe Put

Nie zawsze jednak za kłopoty z zajściem w ciążę odpowiada tyko kobieta – w wielu przypadkach niepłodny okazuje się mężczyzna. W rzeczywistości jednak niepłodność w większości przypadków możemy efektywnie leczyć. Specjaliści udowodniają, że jedynie 3 procent ludzi cierpi na całkowitą niepłodność. We wszystkich innych przypadkach efektywne leczenie może przynieść satysfakcjonujące rezultaty.

Niezaprzeczalnie zdecydowanie duże znaczenie ma codzienny tryb życia. Szanse na poczęcie dziecka mogą zdecydowanie wzrosnąć, jeśli zadbamy trochę bardziej o nasze zdrowie. Płodności u kobiet szkodzi w głównej mierze palenie papierosów. Badania udowadniają, że może to zmniejszyć szansę na zajście w ciąże nawet o 20 procent (więceJ ). Problem mogą stanowić również bardzo restrykcyjne diety, które wielokrotnie prowadzą do rozmaitych zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie pomaga natomiast brak stresu, solidny odpoczynek, jak również dobrze dobrana dieta. W sytuacji mężczyzn również sprawdzają się wszystkie wymienione przykłady, jednak dodać należy także siedzący tryb życia, szkodliwe warunki pracy, nadmiar alkoholu oraz przegrzanie jąder. Warto więc starać się zmienić odpowiednio tryb życia, jeżeli zamierzamy niebawem zostać rodzicami.