Biznesmen

Zainwestuj w swoją przyszłość – naucz się ukraińskiego

W okresie komuny głównym językiem, jakiego uczono uczniów, była oczywiście mowa Puszkina. Po zmianie ustroju na szczęście zwrócono się na Zachód, w szkołach stał się obligatoryjny język angielski. Nic dziwnego, wszakże to obecnie właściwie oficjalny język świata, a już z pewności komputerów. Należy wiedzieć, że języki wschodnie ostatnio powróciły do łask. Stało się tak dlatego, bo przez lata niedoceniano wschodnich państw w dziedzinie relacji handlowych.
Biznesmen
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

W dobie komuny naczelnym językiem, którego uczono uczniów, była oczywiście mowa Puszkina. Po przemianach 1989 na szczęście zwrócono się na Zachód, w szkołach stał się obowiązkowy język angielski. Nie dziwota, przecież to obecnie właściwie naczelny język świata, a już na pewno nowoczesnych technologii. Należy wiedzieć, że języki wschodnie obecnie wracają do łask. Dzieje się tak dlatego, bo przez lata zaniedbywano naszych wschodnich sąsiadów w kwestiach koneksji handlowych. Coraz więcej inwestorów znajduje partnerów na Ukrainie i w pozostałych krajach. Mimo dosyć groźnych zamieszek politycznych istnieje nadzieja, że Ukraina za ileś tam lat będzie członkiem UE.

Jeśli masz spory talent do języków i nie umiesz zdecydować się, w jakim języku się wyspecjalizować, wskazujemy, że dobrym rzemiosłem może stać się tłumacz języka ukraińskiego. Teraz na nielicznych szkołach wyższych w Polsce można kształcić się na tłumacza w tym języku, jednak wydaje się, że niebawem ta sytuacja się zmieni. Każdy licealista, który zaliczył maturę, powinien pomyśleć nad wyborem takiej drogi kariery. Nie czarujmy się, na rodzimym rynku pracy jest zbyt wielu fachowców od języka angielskiego i polskiego. Wybierając się na filologię angielską raczej nie łudź się, że znajdziesz fajną robotę w najbliższym czasie. Na kwestie zawodowe trzeba patrzeć rozsądnie. Należy obserwować świeże trendy w dyplomacji i koneksjach zagranicznych, by dokonać rozsądnego wyboru, który nie uczyni, że przez większość życia będziemy na bezrobociu.

Zdaje się też, że tłumacz przysięgły ukraińskiego zostanie niedługo przyszłościowym zawodem. To jasne, że ożywione relacje ekonomiczne i społeczne z Ukrainą oznaczają, że wiele kwestii trzeba będzie załatwiać w sądach, więc będą potrzebne osoby, które dobrze mówią ukraińskim i mają odpowiednie certyfikaty.