Zachęceni do działania pracownicy – sekret dobrych wyników firmy

Posiadając własną firmę każdy z przedsiębiorców boryka się z problemem chęci podwładnych do pracy. Jest to istotna sprawa, gdyż zmotywowani do pracy ludzie to efektywniejsze praca i tym samym wyższe zarobki przedsiębiorstwa. Sposób zachęcania do pracy podwładnych zależy od kilku czynników zależnych tak samo od pracodawcy jak i pracownika.
Posiadając własną firmę każdy z przedsiębiorców boryka się z kłopotem motywacji pracowników do pracy. Jest to istotna sprawa, ponieważ zmotywowani do pracy pracownicy to lepsza praca a tym samym wyższe zarobki przedsiębiorstwa. Sposób zachęcania do pracy pracowników zależy od kilku czynników zależnych tak samo od pracodawcy jak i pracowników.

Program motywacyjny

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Tworząc program motywacyjny powinniśmy początkowo zaznajomić się z potrzebami naszych pracowników. Zadowoleni ludzie w firmie będą z pewnością lepiej pracować i z chęcią przychodzić do pracy. Z pomocą przychodzą anonimowe ankiety na przykład na temat atmosfery w firmie i wynagrodzenia. Trzeba też dowiedzieć się co najlepiej zachęca naszych pracowników do pracy. Czy są to dodatkowe premie, wolne dni od pracy czy też dobra atmosfera w pracy. Każdy element programu musi być zgodny z obowiązującymi w miejscu pracy regulaminami oraz musi być utworzony na potrzeby wybranej firmy. Co z tego, że obiecamy pracownikom premie za dobrą pracę jeśli nie będziemy mieli funduszy na nie.

Każdy z nas chce być doceniany za prawidłowo wykonaną pracę. Dlatego więc warto nagradzać podwładnych za to, że pracowali dla dobra firmy i wykonali swoje zadania. Program motywacyjny powinien uwzględniać takie wynagrodzenia jak również szansę awansu pracowników jeśli przez dłuższy okres czasu bardzo dobrze pracują. Praca, w której istniej możliwość awansu na pewno będzie ciekawsza dla przyszłych pracowników, niż taka, w której przez wiele lat będziemy na jednym stanowisku. Program motywacyjny powinien uwzględniać też szkolenia dla pracowników oraz konferencje podsumowujące działania firmy.

Szkolenie motywacyjne

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Wykwalifikowani pracownicy, pochwaleni publicznie za swoją dobrze wykonaną pracę to bardzo dobry sposób na powiększenie efektywności pracy firmy.

Czy pragniesz może mieć link do strony zus mały 2020, gdzie oczekują na Ciebie kolejne posty? Sądzimy, że spodoba Ci się ten portal.

Ważnym krokiem po utworzeniu programu motywacyjnego jest przedstawienie go pracownikom, zarysowanie misji firmy oraz wartości, którymi powinni kierować się członkowie firmy.

Istotne jest również wyznaczanie mniejszych celów pracownikom, by stopniowo można było dotrzeć do wyznaczonych przez pracodawcę większych celów. Kluczem do powodzenia firmy są wyszkoleni, chętni do pracy i zadowoleni członkowie firmy. Dobrze jest więc zatroszczyć się o ich potrzeby a także prawidłowo nagradzać za dobrze wykonywaną pracę. Przyniesie to z pewnością efekty w krótkim czasie.