Z psychologicznego punktu widzenia – co warto wiedzieć?

W obecnych czasach zaczęto dbać o stan swojego ducha. Kiedy myślimy o długim, zdrowym życiu nie skupiamy się jedynie na naszym ciele, ale również na psychice. Wielu osobom zdaje się, że coś jest nie do końca jak być musi. Jednak ciężko im zrozumieć, co tak naprawdę im przeszkadza.
W obecnych czasach zaczęto dbać o stan swojego ducha. Kiedy myślimy o długim, zdrowym życiu nie myślimy jedynie o naszym ciele, ale również na psychice. Wielu ludziom wydaje się, że coś jest nie tak jak być musi. Mimo, to ciężko im zrozumieć, co tak naprawdę im przeszkadza.

Doszukują się przyczyny złych decyzji, rozmyślają, dlaczego w ich życiu dzieją się mało fajne rzeczy. Bywa, że sami nie umiemy obiektywnie przeanalizować tego, co się dzieje, wtedy warto iść do specjalisty. Wizyta u psychologa to dobry pomysł. Psycholog (A. Dymska – psychoterapeuta pruszków) wskaże nam jak uporać się z naszą codziennością. Nakieruje nas na to, co ważne, wesprze nas i wskaże nam powód naszych mniejszych i większych kłopotów. Wizyta u psychologa to często najlepsza opcja, kiedy nie jesteśmy w stanie normalnie żyć. Tak, więc zamiast stale szukać wymówek lepiej wykręcić numer i zapisać się na wizytę. Po, co dźwigać ze sobą problemy, których da się pozbyć?

Postaw na siebie

psycholog

Źródło: flickr.com

Bardzo modną branżą stał się ostatnio rozwój osobisty (źródło). Mamy wielu coach’ów, którzy nie tylko uczą nas odpowiedniego jedzenia uczą nas też właściwego podejścia do życia. Pokazują, że poza tym, że pielęgnujemy nasze ciało trzeba dbać o sprawny umysł i o własne emocje. Na odpowiedni rozwój osobisty składa się poczucie własnych umiejętności. Co ważne każda osoba, jeżeli chce zacząć działać po prostu musi zacząć. Nie ma prostszej metody. Jeżeli chcemy być świetnymi graczami musimy zacząć trenować, kupić piłkę, porządne buty i budzić się rano i ćwiczyć. Podobnie jest, gdy chcemy uczyć się jakiegoś języka, jedyne, co musimy robić to zacząć i regularnie poszerzać wiedzę. Rozwój osobisty polega na życiu z pasją. Musimy znaleźć coś, co uwielbiamy robić i wybrać sposób by móc się z tego utrzymać. Ale poza tą wybraną życiową pasją musimy poszukiwać motywacji, a motywację najlepiej odnaleźć robiąc nowe rzeczy. Oczywiście nie okażemy się mistrzami w każdej dziedzinie, ale dobrze iść na kilka lekcji tenisa, pośpiewać karaoke i wyjechać ze znajomymi w góry. To, co nowe znakomicie nas rozwija i daje energię do działania w ulubionej dziedzinie. Jeśli, więc chcielibyśmy ciągle się rozwijać, musimy znaleźć osobę, która wesprze nas w odpowiednim ukierunkowaniu naszych posunięć. Nie zawsze sami potrafimy się znaleźć pośród zgiełku obecnych czasów.

Źródło – NeuroImpuls.