Dlaczego należy uczyć się angielskiego z fiszek?

Jedną z niebywale popularnych technik nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, przyswajanie nowych słówek jest dzięki nim znacznie szybsze i prostsze.
Jedną z wyjątkowo popularnych metod nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, uczenie się nowych słówek jest dzięki nim znacznie szybsze i prostsze.

Czym są fiszki? To małe kartoniki, na których po jednej stronie zapisuje się wyraz w języku obcym, po drugiej natomiast – w języku polskim. Samo słowo „fiszka” pochodzi z języka francuskiego. Dzisiaj fiszki są dostępne tak naprawdę wszędzie. Można zakupić je w sklepach, zamówić w sieci, lecz warto jest także stworzyć je własnoręcznie, dzięki temu jeszcze szybciej zapamiętamy nowe frazy. Jakie atuty ma uczenie się z fiszek?

Przede wszystkim fiszki są efektywne.

klasyczna metoda nauki języka angielskiego

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, że zapewniają one oczekiwane wyniki. Są właściwe zarówno dla osób dorosłych, jak też dla dzieci, dla których uczenie się z fiszek może być rewelacyjną zabawą. Należy tylko urządzić zawody, a najmłodsi przyswoją sobie nowe słowa w mig. Zabawa ma o wiele większe walory edukacyjne, aniżeli samotne siedzenie z podręcznikiem i tzw. „wkuwanie”. Co jeszcze?

Fiszki można zabrać ze sobą wszędzie. Są niewielkie, toteż nie zajmują miejsca. Dobrze się z nich uczyć wracając do domu – jeżeli podróżujemy środkiem komunikacji miejskiej, podczas przerwy czy nawet przypomnieć sobie nowe słowa przed zaśnięciem. Są funkcjonalne oraz wygodne. Można je nosić zawsze przy sobie, gdyż mieszczą się nawet w kieszeniach spodni. Wspomniane wcześniej własnoręczne robienie fiszek to też ewidentna zaleta zapamiętywania w ten sposób słownictwa. Oprócz tego fiszki Angielski mogą zawierać nie tylko same wyrazy, ale także zdania je wykorzystujące albo całe wyrażenia. Zależy to od indywidualnej pomysłowości lub materiałów oferowanych przez sklepy.

W aktualnych czasach fiszki zaczęły również podbijać sieć. Istnieje dużo serwisów edukacyjnych, które dają programy wykorzystujące fiszki online w zamian za darmowe zarejestrowanie się na danej stronie internetowej. Dobrze jest sprawdzić obie techniki i przekonać się, która jest dla nas skuteczniejsza. Pamiętajmy, że nauka języków może być miła, a ich znajomość jest bez wątpienia niezwykle pożyteczna, zarówno w pracy, jak również podczas urlopu, kiedy coraz częściej wybieramy zagraniczne zakątki.