UTC

Wszyscy z nas planując dzieci myśli jedynie, by pociecha urodziła się w pełni zdrowa.

To przykre ale, życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie zgadniemy, kiedy każdemu jednemu z nas przyjdzie się zmierzyć z trudem, jakim bywa wychowywanie niepełnosprawnego dziecka.
Jest to prawdziwa katastrofa dla każdego jednego rodzica.
To przykre ale, życie jest nieprzewidziane i nigdy nie zgadniemy, kiedy każdemu jednemu z nas przypadnie się zmierzyć z trudem, jakim bywa wychowywanie niepełnosprawnego dziecka.
Bywa to autentyczna katastrofa dla każdego rodzica.

Na szczęście bardzo często jest tak, iż po pierwszej desperacji i wylaniu morza łez następuje czas wytężonej walki o poziom życia niepełnosprawnego dziecka. Ta pobudka jest motorem napędowym do działań przez kolejnych paręnaście lat. Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż właściwie szybko zapoczątkowana rehabilitacja daje rzeczywiście bardzo duże wyniki. Oczywiście każde dziecko wymaga innej terapii , takiej z odpowiednim naciskiem na stopień upośledzenia. Na szczęście do pomocy w tej walce mamy zarówno wielu specjalistów jak i wszelakiego rodzaju pomoce dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki temu maluszki mogą się uczyć nie tylko poruszania, lecz także wymowy, która najczęściej u dzieci niepełnosprawnych jest niewyraźna. W tym momencie również pomoce logopedyczne dla dzieci bywają niezastąpione, ponieważ maluchy poprzez zabawę intensywnie są rehabilitowane (odkryj więcej). Wszelakie pomoce dla dzieci niepełnosprawnych powinny je przede wszystkim zainspirować je do wytężonej pracy, dzięki której jakość ich życia niewątpliwie się podniesie.

UTC
język - fotogram
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Niepełnosprawne dziecko to dwa razy więcej http://www.promar.edu.pl/ miłości, dużo więcej cierpliwości i ogromna liczba terapii (więcej bonusów).

Na szczęście jak wiele razy pokazuje życie rezultaty takich działań nieraz wprowadzają w osłupienie medyków i rehabilitantów. Naprawdę warto o to powalczyć.