chłodnictwo

Mroźnie, chłodnie – chłodnictwo!

Chłodnictwo to nader duża branża przemysłowa. Komory chłodnicze potrzebne są w bardzo wielu miejscach. Zazwyczaj w branży spożywczej i kosmetycznej, ale też w innych. Tak właściwie każda hurtownia spożywcza, hotel czy większa kafeteria powinny wykorzystywać wytwory tej właśnie odnogi przemysłu. Wszędzie, gdzie należy składować magazynować produkty spożywcze, a czasami też pewne produkty kosmetyczne muszą być chłodnie.
Chłodnictwo to bardzo duża gałąź przemysłu. Komory chłodnicze potrzebne są w bardzo wielu miejscach. Zazwyczaj w branży spożywczej i kosmetycznej, ale nie tylko. Tak naprawdę każda hurtownia spożywcza, pensjonat czy większa jadłodajnia powinny wykorzystywać wytwory tej właśnie gałęzi przemysłu. Wszędzie, gdzie trzeba składować magazynować produkty spożywcze, a czasem także pewne kosmetyki muszą znajdować się chłodnie.

chłodnictwo
Źródło: http://izolacje.gda.pl/

Komory takie w większości przypadków budowane są na zlecenie konkretnego nabywcy, tak aby odpowiadały mu rozmiary oraz metoda izolacji.

Zaciekawił Cię ten wątek? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wątki (https://interdeko.pl/) odkryjesz w następnym bardzo ciekawym artykule.

Jest sporo firm, które w profesjonalny sposób się tym zajmą od początku do końca. Od projektu, doradztwa, doboru rozmiaru, poprzez zrobienie komory i postawienie w odpowiednim miejscu.

chłodnictwo
Źródło: http://izolacje.gda.pl/

Zazwyczaj panele ścienne chłodni wypełnia się rdzeniem ze styropianu lub poliuretanu. Wyboru dokonuje oczywiście klient.na stronę autora (sprawdź więcej)Od zamawiającego zależy też, czy komora ma mieć podłogę, czy może nie. Następnie komory te wyposaża się w automatykę chłodniczą i wszelkie systemy bezpieczeństwa – jak na przykład alarm, który można włączyć, kiedy w środku zamknie się człowiek i bezpieczne zamki, które można naturalnie otworzyć od środka. Bardzo istotne są też szczelne drzwi – żeby nie doprowadzić do podwyższenia temperatury.

Jeśli chłodnie można uznać za większe lodówki, to mroźnie to wielkie zamrażarki. Jeśli idzie o działanie to komory te różnią się tylko panującą wewnątrz temperaturą, ale warto zdawać sobie sprawę, że mroźnie powinny być o wiele lepiej izolowane, zatem ich ściany będą zdecydowanie grubsze. Potrzebne są na przykład w firmach produkujących gotowe dania głęboko mrożone.

Źródło: Firma izolacje.gda.pl