W jaki sposób dbać o swój związek? A co jeżeli nie damy rady? Jakie czekają nas konsekwencje?

Polska to kraj w którym z każdym rokiem zwielokrotnia się ilość rozwodów. W tym względzie zaczynamy się coraz bardziej upodabniać do państw dobrze rozwiniętych. Tam normalny człowiek w okresie swojego życia zawiera dwa lub nawet trzy małżeństwa.
Polska jest państwem gdzie z każdym rokiem zwiększa się liczba rozwodów. W tym względzie zaczynamy się coraz mocniej upodabniać do krajów bardziej uprzemysłowionych. Tam normalny człowiek w okresie swojego życia zawiera dwa albo trzy małżeństwa.

Psychologowie dosyć często poszukują przyczyn rozpadu wieloletnich związków. Z rozwodowych statystyk wynika, iż przyczyną rozstania najbardziej często są różnice charakterów, problemy finansowe oraz nałogi. Praktyka pokazuje jednak, że związki zdecydowanie najczęściej rozpadają się, jak wkradnie się rutyna. Na początku znajomości jesteśmy dla siebie bardzo przyjemni, zabiegamy o drugą stronę, zmieniamy swoje przyzwyczajenia, jesteśmy ze sobą dużo czasu. Z biegiem lat początkowe zauroczenie słabnie, a w to miejsce pojawia się przywiązanie. Duża ilość par nie pamięta o tym, ażeby troszczyć się o siebie wzajemnie. Jesteśmy zapędzeni, myślimy przeważnie o sprawach służbowych, dzieciach i zarabianiu pieniędzy.

związek

Autor: Patrick Connelly
Źródło: http://www.flickr.com

W tej nieznośnej codzienności często nie ma miejsca na prawdziwą rozmowę, okazanie sobie zainteresowania. Dużym błędem jest również to, że często jedna osoba nie dba o siebie, tak więc o swoją atrakcyjność fizyczną i intelektualną, a wtedy już krótka droga do tego, by partner zainteresował się inną osobą. Aby temperatura związku nie była coraz niższa trzeba zadbać o spędzanie czasu tylko we dwoje, zaskakiwać siebie, poważnie rozmawiać o uczuciach i jednocześnie ofiarować drugiej stronie wolny obszar na pasje oraz spotkania z innymi ludźmi.

W odmiennym razie możemy dobić do punktu, w jakim pozostanie już tylko rozwód. Niestety, rozwody mają miejsce się coraz częściej i nie można być pewnym, że akurat nas to nie dotknie. Niekiedy mimo wielu starań, najzwyczajniej w świecie mamy inne charaktery i jesteśmy jakby skazani na takie trudności. A jak dojdzie do takiej sytuacji to niestety, ale czekają nas trudności mające związek ze sprawą rozwodową, alimenty i tak dalej. Aby najprędzej i w miarę fachowo przeprowadzić rozwód trzeba zatrudnić najlepszego fachowca do tego rodzaju zdarzeń. Adwokat Warszawa Wola to najlepszy wybór, zapewnienie, że sprawa zakończy się szybko i bezboleśnie.