Probówki

Urządzenia potrzebne do przeprowadzania ważnych przemian chemicznych

Jeśli pracuje się w laboratorium wszelakie, dla przeciętnego zjadacza chleba, terminy są nie do odgadnięcia, a dla osób pracujących w takich miejscach są chlebem zwyczajnym. Weźmy na przykład takie autoklawy. Ludziom, którzy nic na ten temat nie wiedzą, raczej prędko się nie domyślą, dopiero po pewnych wskazówkach. Gdy tymczasem autoklaw to urządzenie, które pomaga w przeprowadzaniu procesów chemicznych we właściwej temperaturze. Są mniejsze i większe autoklawy, wszystko w zależności od tego, co musimy w nich podgrzać, czyli do jakich procesów konkretnie będzie nam potrzebny. W większości laboratoriów są tego typu sprzęty.
Jeśli pracuje się w laboratorium wszelakie, dla zwykłego zjadacza chleba, terminy są niezrozumiałe, a dla osób pracujących w takich miejscach są chlebem powszednim. Weźmy na przykład takie autoklawy. Ludziom, którzy nic na ten temat nie wiedzą, raczej szybko się nie domyślą, może po pewnych wskazówkach. Gdy tymczasem autoklaw to zbiornik, który pomaga w przeprowadzaniu procesów różnego rodzaju w odpowiedniej temperaturze. Są mniejsze i większe autoklawy, wszystko zależy od tego, co musimy w nich ogrzać, czyli do jakich procesów konkretnie będzie nam potrzebny. W większości laboratoriów są tego typu urządzenia.

Praca w fartuchu

Skruber K-415
Autor: www.donserv.p
Źródło: www.donserv.p

Każdy, kto musiał na studiach chodzić na zajęcia z chemii, ale nie tylko mógł mieć do czynienia z cieplarkami. Cieplarki mają za zadanie przeprowadzić jakiś proces w odpowiednio podniesionej temperaturze. Takie cieplarki laboratoryjne mogą zmieścić określoną ilość substancji. Można kupić takie cieplarki, których wielkość komory to 20 litrów i takie, które mają pojemność przekraczającą 40l. Zależnie od rodzaju cieplarki możemy liczyć na różne dodatkowe funkcje. Odrobinę różnią się cieplarki, z których korzysta się w salach do ćwiczeń na zajęciach z gleboznawstwa, a jeszcze wybiera się do badań na ludzkich komórkach w klinikach zdrowia. Interesująca propozycja: .

Oczywiście wszystko jest bardzo podobne, ale sprzęt różni się kilkoma niuansami. W Polsce jest parę firm, które od lat zajmują się sprzedażą tego typu sprzętu. Kiedy kupujemy cieplarkę do laboratorium powinniśmy zwrócić uwagę nie jedynie na cenę, ale również na okres gwarancji. Przyrządy termostatyczne, do jakich należą cieplarki laboratoryjne to bardzo funkcjonalne urządzenia, jednak koniecznie musimy o nie dbać. Nie możemy ich używać w takim stylu: tu coś przycisnę i jak zadziała to super, jak nie – to wcisnę coś jeszcze. Najpierw powinniśmy szczegółowo przeczytać instrukcję obsługi. Więcej na ten temat:

Probówki
Autor: Catface27
Źródło: http://www.flickr.com

Wykonać próby, których wyniki są znane, by upewnić się czy dany sprzęt podaje właściwe wyniki i wtedy dopiero można rozpoczynać kolejne badania. Tego rodzaju test sprzętu na samym początku jest niezbędny, by zyskać pewność, że dana cieplarka nie ma jakiś wad, co również może się zdarzyć. W chwili, kiedy w wyniku przeprowadzenia procedury dotyczącej jakiejś substancji mamy złe wyniki musimy zgłosić to sprzedawcy cieplarki.