Profesja korepetytora w Warszawie. Jakie są plusy?

Niż demograficzny jest normalnym zjawiskiem objawiającym się zmniejszeniem liczby narodzin dzieci w danym okresie na danym terenie. Obecnie Polska wkroczyła w jeden z największych niżów od lat czterdziestych XX wieku. Na taką sytuację złożyło się wiele czynników, specjaliści jako najważniejsze z nich wymieniają wielką emigrację spowodowaną otwarciem granic państw dla ludzi pracujących, kryzys finansowy oraz niekorzystną politykę rodzinną. Pozostanie takiego niżu może mieć dużo niekorzystnych konsekwencji w niedalekiej przyszłości.
Niż demograficzny jest naturalnym zjawiskiem objawiającym się zmniejszeniem ilości urodzin dzieci w określonym czasie na określonym obszarze. Aktualnie Polska znalazła się w jednym z największych niżów od drugiej wojny światowej. Na taki stan rzeczy złożyło się dużo czynników, specjaliści jako najważniejsze z nich wymieniają masową emigrację wywołaną otwarciem granic państw dla ludzi pracujących, kryzys finansowy oraz niekorzystną politykę rodzinną. Pozostanie takiego niżu może mieć dużo niekorzystnych konsekwencji w bliskiej przyszłości.

nauczyciel gry na pianinie

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Na dzień dzisiejszy przedmiotem, z którym spora liczba uczniów ma kłopoty, jest matematyka i pokrewne jej przedmioty jak na przykład fizyka. Nauczyciel, który takie pozaszkolne zajęcia prowadzi, musi mieć więc wystarczający poziom wiedzy, a co najważniejsze – doświadczenie w pracy z młodzieżą – link do strony. Dalsze dane dla chętnych: www.pischool.pl/kursy_dla_dzieci/16/.

Eksperci zgodnie twierdzą, że jeśli niż demograficzny będzie panować przez dłuższy czas, władze mogą nie być w stanie wypłacić wszystkich emerytur dla przyszłych emerytów. Najważniejszym skutkiem tego zjawiska jest przewaga osób pobierających emerytury, nad osobami finansującymi te emerytury. Tak samo znaczne może być zachwianie rynku pracy spowodowane coraz mniejszym zatrudnieniem w szkolnictwie i zmuszeniem do zmiany kwalifikacji dużej ilości nauczycieli i osób pracujących w przedszkolach. Najbardziej palącym problemem może być tu praca dla nauczycieli. Warszawa w tym momencie boryka się z takim problemem, obecnie pracownicy oświatowi są przekwalifikowywani zazwyczaj na pracowników socjalnych, jednak i w tym sektorze liczba miejsc jest już uszczuplona. Czytaj na temat: indywidualne lekcje hiszpańskiego.

Dodatkowe zajęcia z danej dziedziny mogą odbywać się w rozmaitych miejscach. Jest to uzależnione przede wszystkim od chęci i możliwości nauczyciela. W wielu sytuacjach zajęcia organizowane są w miejscu zamieszkania nauczyciela, w porach popołudniowych lub wieczornych. Inną nierzadko spotykaną alternatywą są lekcje w domu ucznia. W takim przypadku nauczyciel dojeżdża do ucznia, w większości przypadków jeżeli oboje mieszkają w obrębie jednego miasta. Najczęściej możliwość taka wiązana jest z dodatkowymi kosztami. Dla ucznia jest to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze. Nadrabianie zaległości z trudnego przedmiotu często związane jest Ze sporym stresem, w czym może pomóc znajome otoczenie. W swoim domu młody człowiek czuje się bezpieczniej.