Nowe trendy w logistyce

Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Przedsiębiorstwa, które mają nadzieję być liderem na swoim rynku muszą zdawać sobie sprawę z tego jak dużą przewagę daje sprawna logistyka. Od kilku lat można dostrzec parę tendencji związanych z rozwojem technologii, globalizacją i coraz większymi wymaganiami kupujących.
Efektywny system logistyczny to podstawa. Firmy, które mają nadzieję być liderem w swojej branży muszą wiedzieć o tym jaką przewagę daje sprawna logistyka. Od jakiegoś czasu można dostrzec kilka tendencji związanych z rozwojem technologii, globalizacją i zwiększającymi się wymaganiami klientów.

autostrada

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jak znaczny wpływ na działanie działu logistyki w firmie ma globalizacja świadczy rosnąca ilość dostawców i odbiorców zagranicznych czy międzynarodowe łańcuchy dostaw.

Tylko teraz obejrzyj także ten artykuł, który jest bardzo zajmujący. Wykonaj to już w tej chwili! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Znaczenie posiada też podniesiony i zmienny popyt konsumentów na rynkach globalnych hamujący działalność w systemie JIT i wymuszających na firmach magazynowanie części wyrobów o najbardziej zmiennym popycie – czytaj tu.

Wraz z rozwojem technologii poza ułatwieniami wynikającymi z wzrostu wykorzystania internetu w komunikacji dostrzec należy również ważne zmiany w spedycji. Spedycja musi być usługą całościową, świadczącą transport multimodalny z opcją śledzenia położenia produktu. Przedsiębiorstwa wkraczające na rynki międzynarodowe pragną, aby firma spedycyjna przejęła na swoje barki organizację transportu produktu od punktu A do punktu B a nie tylko częściowy transport danym środkiem transportu – można zobaczyć tutaj.

Wyświetl większą mapę
Źródło: opracowanie własne