autostrada

Nowe trendy w logistyce

Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Firmy, które pragną być liderem na swoim rynku muszą wziąć pod uwagę jaką przewagę daje sprawna logistyka. Od kilku lat można dostrzec kilka trendów związanych z rozwojem technologii, globalizacją i zwiększającymi się wymaganiami nabywców.
Efektywny system logistyczny to podstawa. Firmy, które mają nadzieję być liderem w swojej branży muszą wiedzieć o tym jaką przewagę daje sprawna logistyka. Od jakiegoś czasu można dostrzec kilka tendencji związanych z rozwojem technologii, globalizacją i zwiększającymi się wymaganiami klientów.

autostrada
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jak znaczny wpływ na działanie działu logistyki w firmie ma globalizacja świadczy rosnąca ilość dostawców i odbiorców zagranicznych czy międzynarodowe łańcuchy dostaw. Znaczenie posiada też podniesiony i zmienny popyt konsumentów na rynkach globalnych hamujący działalność w systemie JIT i wymuszających na firmach magazynowanie części wyrobów o najbardziej zmiennym popycie – czytaj tu.

Jeżeli chcesz zdobyć więcej wiadomości na prezentowany temat, to znajdziesz je zapewne po przejściu do źródła (https://www.mobilnybarista.pl/warsztaty-szkolenia-kawowe.html) – w tamtym miejscu są one niesamowicie fascynujące.

/J]

Wraz z rozwojem technologii poza ułatwieniami wynikającymi z wzrostu wykorzystania internetu w komunikacji dostrzec należy również ważne zmiany w spedycji. Spedycja musi być usługą całościową, świadczącą transport multimodalny z opcją śledzenia położenia produktu. Przedsiębiorstwa wkraczające na rynki międzynarodowe pragną, aby firma spedycyjna przejęła na swoje barki organizację transportu produktu od punktu A do punktu B a nie tylko częściowy transport danym środkiem transportu – można zobaczyć tutaj.

Wyświetl większą mapę
Źródło: opracowanie własne