Dziecko, nauka języków

Nauka języka obcego inwestycją w przyszłość dziecka

Wszyscy rodzice chcą dla własnego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Kiedy dzieciątko przebywa jeszcze w brzuchu matki, roztaczamy rozmaite wizje w sprawie jego przyszłości. Myślimy, gdzie będzie uczęszczał szkoły, jaki zawód będzie uprawiał i jak wielki odniesie sukces w swoim życiu. Zwykle nasze plany rozmijają się z rzeczywistością. Okazuje się, że nasza latorośl całkiem inaczej odnosi się do życia, a my musimy się z tym zmierzyć. Jednakże powinniśmy ułatwić mu start w dorosłość. Najskuteczniejszym sposobem na to jest nauka języków obcych jeszcze w dzieciństwie.
Wszyscy rodzice chcą dla własnego potomka wszystkiego, co najlepsze. Kiedy maluszek przebywa jeszcze w brzuchu mamy, snujemy wspaniałe obrazy odnośnie jego przyszłości. Ustalamy, gdzie pójdzie szkoły, jaki zawód będzie uprawiał i jak wielki odniesie sukces w swoim życiu. Bardzo często nasze plany mijają się z rzeczywistością. Najczęściej bywa tak, że nasza pociecha zupełnie inaczej podchodzi do życia, a my musimy się z tym pogodzić. Jednakże można ułatwić mu wkraczanie w dorosłość. Najskuteczniejszym wyjściem jest nauczanie języków obcych jeszcze w okresie dzieciństwa.

Jak wychować poliglotę
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Naukowcy już dawno udowodnili, że maluchy bardzo szybko przyswajają każdą wiedzę. Ich mózg chłonie wtedy najwięcej nowych faktów. Dlatego jest to naprawdę najkorzystniejszy czas na zaczęcie nauki jakiegoś języka. Na początku mogą to być gry językowe, które pomogą dzieciakowi osłuchać się z obcym językiem. Im częściej dzieciak będzie miał z nim kontakt, tym szybciej się go nauczy. Idealne możliwości do nauki języka obcego mają maluchy z małżeństw dwujęzykowych. Wówczas dzieci od razu uczą się języków swoich rodziców. My jesteśmy w stanie naszym dzieciom włączać bajki w obcym języku. To także da pożądany rezultat. Gdy nasza pociecha chodzi już do podstawówki trzeba pomyśleć o regularnych lekcjach. Istnieją szkoły angielskiego w Warszawie (przejdź -> ), które mają odpowiednie zajęcia dla młodszych. Wtedy możemy posiadać pewność, że nasze dziecko idealnie opanuje reguły gramatyczne i zasady pisowni.

nauczycielka angielskiego
Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Język angielski Warszawa (pełen artykuł) otworzy naszym dzieciom drogę do światowej kariery. Z doskonałą znajomością właśnie angielskiego ma ono szansę w przyszłości otrzymać rozwojową pracę w dowolnym miejscu na świecie.

Nigdy też nie będzie miało kłopotów z z poruszaniem się w obcym kraju. Język angielski to współczesna łacina i w każdym miejscu można się w tym języku dogadać. Znajomość tego języka to również elementarny wymóg rekrutacyjny. Nie zapominajmy jednak, że jeden język obcy w obecnych czasach to może być za mało, stąd też musimy namówić nasze dziecko na następny język. Im mniej popularny, tym większa szansa na dobrze płatną pracę.