Jaką metodą przygotować się do egzaminu dojrzałości?

Edukacja to fundamentalny czynnik wpływający na życiowy sukces. Lecz aby mieć możliwość nieograniczonego korzystania z niej, niezbędna jest przepustka na studia wyższe – matura.
Edukacja to zasadniczy czynnik przyczyniający się do odniesienia sukcesu. Lecz aby mieć możność stuprocentowego korzystania z niej, wymagana jest przepustka na studia wyższe – matura.

Kandydatów na studia nie brakuje, poprzeczka zawieszona jest wysoko, toteż nie ma co tracić chwili, i zacząć przygotowywać się do egzaminu maturalnego choćby dziś. Dobrym pomysłem będzie zapisanie się na kurs maturalny – Collegium Novum z Warszawy. Jakich efektów możemy spodziewać się po owych lekcjach?
uczniowie szkoły średniej

Autor: igemhq
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku zajęć, rolą nauczyciela jest przede wszystkim zapoznanie oraz obserwacja tego, jaką wiedzę posiadają uczniowie, czy mają problemy z przyswojeniem materiału i jakie mają zaległości, czy braki w wymaganym do nauczenia programie. Nauka niektórych przedmiotów (np. chemia, matematyka, fizyka, języki obce), nie zezwala na luki w materiale. Gdy uczeń nie umie lub nie rozumie wcześniejszych partii materiału problemy w nauce narastają, a wtedy nietrudno o zniechęcenie ucznia do nauki.

maturzyści

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com

Prowadzący kursy, dzięki wieloletniej praktyce w zawodzie mają dobre rozeznanie co do wymaganego programu i mogą usystematyzować materiał szkolny. Przypomnienie tematów poznanych na lekcji, uporządkowanie wszelkich niejasności, jest gwarancją sukcesu oraz wzmocnienia pewności siebie. W okresie prowadzenia kursów maturalnych uczeń może się nauczyć od nauczyciela jak się uczyć, by się nauczyć. Gdyż ceniony pedagog sprawi, iż uczeń będzie dużo pracował , zarówno na lekcjach, jak i w domu. Co więcej, będzie mu to sprawiało satysfakcje. Rozwiąże dziesiątki zadań, napisze wiele prac, lub przerobi kilkadziesiąt testów. Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Dzięki zapisaniu się na kurs maturalny – Warszawa uczeń może także skonfrontować swoją wiedzę. Dobrze jest też również zwrócić uwagę na ilość kursantów. Lekcje w kameralnym gronie, prowadzone przy jednym stole pomagają w skupieniu, zezwalają na odważne zadawanie pytań oraz zapewniają bliższy kontakt z nauczycielem. Często górę również biorą finanse – to znacznie tańsza możliwość niż prywatne lekcje z korepetytorem.

Nie zwlekaj więc do ostatniej chwili i już dziś zapisz się na kurs (link)!