Zajęcia dodatkowe dla naszych pociech – dobra zabawa czy obowiązek?

To problem nie od dziś – pozalekcyjne zajęcia dla dzieci naszych pociech. Czy to skracanie dzieciństwa czy też może rewelacyjna metoda powiększania głęboko drzemiących zdolności i umiejętności? To prawda, że lekcje dodatkowe mają wielu oponentów i zwolenników, ale rynek jest nimi tak przesycony, że nawet najbardziej sceptyczny rodzic znajdzie coś ciekawego dla swojej pociechy. Zwłaszcza kiedy mówimy o tak istotnej umiejętności, jak posługiwanie się językiem obcym.
To kwestia sporna nie od dziś – pozaszkolne zajęcia dla dzieci naszych pociech. Czy to skracanie młodości czy może najlepsza forma powiększania głęboko drzemiących talentów i umiejętności? To normalne, że zajęcia dodatkowe mają sporą ilość oponentów i zwolenników, ale oferta na rynku jest tak bogata, że nawet najbardziej sceptyczny człowiek znajdzie coś atrakcyjnego dla swojej pociechy. Zwłaszcza kiedy mówimy o tak ważnej umiejętności, jak posługiwanie się językiem obcym.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawym świata maluchom poleca się zwykle zajęcia przyrodnicze, które pozwalają na bliższy kontakt z naturą, badanie świata zewnętrznego przez proste doświadczenia, zgłębianie makro i mikrokosmosu. Dzieciom z uzdolnieniami plastycznymi polecamy raczej zajęcia kreatywne, jak malarstwo, rysunek w różnych technikach, rzeźba czy projektowanie. Są one bardzo wzbogacające, ponieważ bywa, że prowadzone są przez studentów kierunków artystycznych. Uwielbiającym ruch dzieciom polecamy wszelkie zajęcia sportowe. Dobrze sprawdzają się sztuki walki, gry zespołowe, ale też gimnastyka czy rozwijające całe ciało pływanie. Obecnie na topie jest zapisywanie dzieci już od wczesnych lat życia na zajęcia z języków obcych. Rodzice nie zwlekają z tym, żeby zapisać je na angielski dla dzieci Wrocław , Warszawa czy Kraków to miasta, które z pewnością mogą cieszyć się rozległą ofertą zajęć językowych, ale na pewno w każdym, nawet mniejszym miasteczku znajdziemy nauczyciela lub szkołę językową doskonałą dla naszych najmłodszych. Jak to znaleźć? Bardzo łatwo, wpisując w wyszukiwarce „angielski dla dzieci Wrangielski dla dzieci Wrocław (propozycje)ego miasta zaoszczędzi nudnego przeglądania wyników i pozwoli znaleźć najbliższą placówkę. Oczywiście możemy wybierać, czy chcemy aby dzieci chodziły na zajęcia w małych czy nieco większych grupach, czy wybierzemy zajęcia indywidualne. Plusem lekcji w grupie jest fakt, że wszyscy uczą się od siebie, można używać języka angielskiego swobodnie, natomiast korepetytor może być bardziej stresujący, ale też szybciej wyłapie niedociągnięcia i będzie dostosowywał system pracy do jednej osoby, czyli do naszego malucha.

Co wówczas jeśli nie odnajdujemy w naszym dziecku zdolności lingwistycznych? Znajomość co najmniej jednego języka obcego jest bardzo ceniona i pomocna w życiu, więc warto pomyśleć o placówce, która stara się nauczyć języka obcego spontanicznie, dokładnie tak, jak uczymy się języka, którym posługujemy się na co dzień. To będą na pewno przyszłościowo zainwestowane złotówki, które w przyszłości zwrócą się w postaci doskonałych umiejętności.