Jedną z najistotniejszych decyzji dla naszych dzieci jest wybór szkoły. Jaką więc wybrać szkołę – prywatną czy państwową?

Jest takie powiedzenie, iż najmniejsze dzieci to jeszcze dość mały kłopot, a duże to już troszkę bardziej znaczny. Oczywiście to tylko takie przysłowie, nie można brać go do siebie, ponieważ przecież dzieci nie powinniśmy rozpatrywać pod kątem “kłopotliwości”. Mimo to, jak w każdej takiej mądrości ludowej kryje się ziarno prawdy. Otóż, na różnym etapie życia zjawia się wiele wątpliwości w rodzaju, jak spowodować, aby nasze dziecko mało jak najkorzystniej, rozwijało się dobrze i czuło radość życia.
Jest takie powiedzenie, iż małe dzieci to jeszcze dosyć mały problem, a duże to już trochę bardziej znaczny. Oczywiście to tylko takie przysłowie, nie można brać go do siebie, bo przecież dzieci nie powinniśmy rozpatrywać w dziedzinie “kłopotliwości”. Niemniej, jak w każdej tego typu mądrości ludowej kryje się ziarno prawdy. Otóż, na różnym etapie życia pojawia się wiele wątpliwości typu, jak spowodować, by nasze dziecko mało jak najbardziej korzystnie, rozwijało się odpowiednio i odczuwało radość życia.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Takie wątpliwości zwłaszcza odnoszą się do szkoły, a konkretnie wyboru między szkołą prywatną a publiczną. Owszem, wybór szkoły nie jest tak naprawdę bezproblemowy, a okres wakacyjny to dla mamy i taty, którzy pierwszy raz posyłają dziecko do szkoły, czas stresu i niepewności.

Jeśli masz pewność, że dane na przedstawiany wątek okażą się dla Ciebie przydatne, to wejdź na proponowany tekst (http://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/), który niewątpliwie takie wiadomości ma.

Bo jaka szkoła oferuje najbardziej skuteczną edukację. Jeśli chodzi o szkoły prywatne oraz państwowe, to jeden oraz drugi typ szkoły oferuje coś innego. Nieprawdą jest jednakowoż to, że szkoły państwowe tak naprawdę są gorsze, bo wiele zależy od tego, do jakiego typu szkoły się trafi, z jakimi nauczycielami będzie kontakt > Collegium Novum kursy maturalne i tak dalej. Podobnie, zbyt wiele mitów narosło wokół prywatnych placówek.

Że jak prywatna szkoła podstawowa, to od razu dzieciaki z zamożnych rodzin, ubrane w markowe ciuchy, z modnymi gadżetami, w których oceny są zakupywane przez rodziców. To oczywista nieprawda, a ponadto, coraz większa ilość rodziców zdecydowana jest na wydatek w kwocie 400-500 złotych wierząc, iż zagwarantują swojemu dziecku lepszą edukację. I jest w tym naprawdę dużo prawdy. W prywatnych szkołach bowiem najistotniejsza jest indywidualna praca z uczniem, mniejsze klasy, bardziej przyjacielski i mniej problemowy kontakt z nauczycielem Z innej strony mamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnch, stąd wolny czas może być bardzo efektywnie zagospodarowany. Tak samo jest bardziej łatwy dostęp do pomocy dydaktycznych, większa protekcja, i co istotne, mniejsza szansa na spotkanie tak zwanego niezbyt pożądanego towarzystwa.

Jednocześnie, mniejszy kontakt z różnego rodzaju używkami, jak alkohol czy narkotyki. Ważną sprawą jest również to, że nauczyciel ma ciągły kontakt z rodzicem, co sprawia, że możemy informować o postępach w nauce, a w razie czego szybko reagować. Coraz więcej jest tego typu placówek, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich, jak Wrocław, ale nie tylko.