studenci, zajęcia

Jak szkoły wyższe przygotowują studentów do przyszłego podjęcia pracy?

Aktualnie na każdej uczelni funkcjonuje inicjatywa karier. Niektórzy nie zdają sobie co gorsza sprawy jak pożyteczna jest tego rodzaju działalność.
Na dzień dzisiejszy na każdej uczelni funkcjonuje biuro karier. Niektórzy nie zdają sobie co gorsza sprawy jak przydatna staje się tego typu inicjatywa.

studenci na rozdaniu dyplomów
Dzięki funduszom pochodzącym z Unii Europejskiej studenci mogą podwyższyć swe kompetencje. Wystarczy tylko chodzić na wybrany kurs m.in. wsparcie sprzedaży, a w drugiej kolejności przyjść na zajęcia i czynnie w nich uczestniczyć. Kto prowadzi tego typu szkolenia? Głównie jest to ktoś z zewnątrz, kto przedstawia koncepcję przedsiębiorstwa, w jakiej jest zatrudniony. Jakiego rodzaju czerpie profity?
Przeważnie tego typu programy motywacyjne mają za zadanie wspierać inicjatywę reklamową danego koncernu. Ponadto dają sposobność na wyodrębnienie potencjalnego pracownika na dane stanowisko. Takiego typu profity zyskuje przedsiębiorstwo, a student?
Na dzień dzisiejszy studenci czytają dużo o działalnościach gospodarczych, zwykle na studiach wyższych. Mają sposobność, by analizować pewne składowe, jakie sprawiają, że ich lęki na odnalezienie zatrudnienia po ukończeniu edukacji nasilają się. Tego typu zajęcia dodatkowe sprawiają, że zachowują równowagę. Gro z nich bowiem motywuje do walki z bezrobociem. Programy motywacyjne umacniają studentów w wierze, iż fakt czy odnajdą zatrudnienie jest uzależnione tylko od nich.

studenci na wykładzie
Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to zasadne? Jak najbardziej. Wyniki ankiet dają dowód na to, iż Ci, jacy już podczas studiów podjęli się stażu, należą do grupy tych, jacy mają największe szanse na znalezienie dobrej pracy. Trzeba zatem spróbować swój potencjał na stażu bez zbędnego podejmowania pracy, a tym samym podpisywania wiążącej umowy.