drewno

Grubościówka i Okleiniarka, czyli jak obrabiać drewno?

Nasi przodkowie nauczyli nas ciężko a także długo pracować, aby wznosić solidnie domy. My nauczyliśmy się robić w ten sposób, by nasze rodziny jak najprędzej mieszkały wygodnie. Budynki zatem powstają kilka razy szybciej, niż w przeszłości. Technika dała nam przecież zaawansowane maszyny do drewna orazmaszyny do metalu, dzięki którym mamy możliwość pracować dużo mniej, ale zdecydowanie skuteczniej.
Nasi przodkowie nauczyli nas ciężko i długo pracować, żeby wznosić solidnie domy. My nauczyliśmy się robić w taki sposób, aby nasze rodziny jak najszybciej mieszkały wygodnie. Budowle zatem powstają kilka razy szybciej, niż w przeszłości. Technika ofiarowała nam przecież nowoczesne maszyny do drewna i maszyny do metalu, dzięki którym mamy możliwość pracować dużo mniej, ale wyraźnie skuteczniej.
drewno
Autor: decade_null
Źródło: http://www.flickr.com

Maszyny do drewna – różne rodzaje
Wespół z rozwojem nauki oraz techniki, powiększa się wybór urządzeń ułatwiających pracę. Maszyny do drewna, stosowane na ogół w zakładach stolarskich i tartakach, są tego najlepszym przykładem. Piły, wiertarki, frezarki, obrabiarki, okleiniarki bądź szlifierki to niektóre z nich. Dzisiaj w sprzedaży są zarówno wersje stacjonarne maszyn, jak i ich przenośne odpowiedniki.

Grubościówka i okleiniarka są często stosowane
Do obróbki drewna zazwyczaj stosowana jest tzw. grubościówka. Umożliwia nam ona na osiągnięcie dokładnie takiej objętości, formy i wielkości deski, jaka jest nam potrzebna. Grubościówka wyrównuje jak również wygładza zarówno miękkie, jak i twarde drewno. Jest niezbędnym sprzętem w każdym tartaku oraz zakładzie stolarskim. Niezmiernie często używanym urządzeniem jest okleiniarka. Służy ona do oklejania krańców mebli. Są okleiniarki ręczne, taśmowe, automatyczne jak również mieszane. Okleiniarka po mistrzowsku scali zarówno artykuł drewniany, jak również z PCV, lub ABS.

Maszyny do metalu – nowoczesność i wygoda
O ile z drewnem zdołamy sobie jeszcze jakoś poradzić sami, o tyle z metalem jest już o wiele trudniej. Z tej przyczyny maszyny do metalu przyjmują rozliczne formy i są na bieżąco unowocześniane. Popularnymi maszynami do tego typu surowców są przecinarki, giętarki, frezarki, gilotyny a także szlifierki. Klienci wielokrotnie proszą także o dłutownice, zaginarki do blach oraz prasy hydrauliczne. Aktualnie wyrabiane maszyny do metalu są zaopatrzone w bezdźwięcznie pracujący napęd, zaś ich waga oraz wymiary zezwalają na swobodne przesuwanie z miejsca na miejsce.