Zakup zabawki dla potomka to poważna sprawa – co nabyć, by nie narazić go na niebezpieczeństwo?

Zabawki są nieodłącznym składnikiem dzieciństwa. Mają nauczać pociechy, śmieszyć je, polepszać fantazję. Jednak przy ich zakupie rodzice częstokroć inspirują się popularnością i reklamami telewizyjnymi. Znika z wolna stwierdzenie, że to bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czym winniśmy się sugerować przy zakupie gadżetów dla brzdąców?
Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Muszą kształcić pociechy, śmieszyć je, rozwijać fantazję. Jednak przy ich nabyciu rodzice nagminnie inspirują się popularnością i reklamami telewizyjnymi. Zanika powoli fraza, że to bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Czym winniśmy się sugerować przy zakupie gadżetów dla malców?

W sklepach blisko 30 procent zabawek nie dopełnia żądanych zasad jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka i stanowi zagrożenie dla ich zdrowia i egzystowania. Ostatnimi czasy niesłychanie modna stała się piła (przejdź dalej) dla dzieci, która wygląda nadzwyczaj realistycznie. Przypadnie ona do smaku zdecydowanie małemu miłośnikowi narzędzi, może nawet wydawać realistyczne dźwięki. Przystaje jednak pamiętać, by odpowiedzialnie stosować się do zarządzeń w instrukcji, w tym przypadku chodzi o wiek dziecka zdolnego do użycia tego gadżetu.

odiwedź sklep

Autor: Proma Polska
Źródło: Proma Polska

Chodzi o to, iż widząc w garażu u taty pokrewne urządzenie dziecko chcąc włączyć go zdoła sprawić sobie krzywdę. Jest to wybitnie znaczący szczegół, gdyż nie pragniemy aby doszło do tragedii. Niektóre przyrządy dla maluchów pod wpływem temperatury mogą także eksplodować. Kilka podstawowych zasad, o jakich przystaje pamiętać wybierając należytą zabawkę dla swojej pociechy to zwłaszcza jej przystosowanie do wieku nadchodzącego posiadacza. Nie może także posiadać żadnych szklanych części, którymi można się zranić. Ta sporządzona z drewna winna cechować się gładką powierzchnią i brakiem szorstkich krawędzi (kliknij tutaj).

Przykładowo wtrącona piła dla dzieci – musi być nieskazitelnie wyprofilowana, by nadawała się do użytku przez nie. Jeśli zabawka ma sznur – ma obowiązek być on krótki, występuje bowiem szansa, iż maluch obwiąże sobie nim szyję. Jeżeli chodzi o woń – musi być bezzapachowa, albowiem w pozostałych przypadkach istnieje opcja zatrucia poprzez trujące substancje. No i istotna rzecz: na nalepce musi mieścić się certyfikat CE.

Nie możemy popadać w paranoję – nie każda popularna i reklamowana zabawka jest podła i groźna dla malucha. Niemniej jednak nie zmiena to faktu, iż stojąc przed wyborem zakupu kolejnego gadżetu dla swojej pociechy winniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem, spojrzeć na godziwy wiek użytkowy i namyślić się, czy na pewno będzie on odpowiedni. Bezpieczeństwo bowiem jest najważniejsze.