Klocki LEGO

Zabawki, które stają się punktem wyjścia do poznania wielu praw rządzących dorosłym życiem

Zapewne każdy, jako małe dziecko przeszedł etap, kiedy bardzo chciał być księciem, a rycerze okupowali najlepsze stanowiska na półce z zabawkami. U niektórych ten okres trwał dość krótko i szybko przechodził w zainteresowanie żołnierzykami albo samolotami, u innych pasja utrzymywała się bardzo długo, ewoluując w kolejne stadia rozwoju, takie jak książeczki, rycerzyki z plastiku, klocki lego castle lub inne klocki o tematyce rycerskiej, na filmach historycznych czasami kończąc.
Zapewne każdy, jako małe dziecko przeszedł okres, kiedy bardzo chciał być królem, a rycerze zajmowali najlepsze stanowiska na półce z zabawkami. U jednych ten etap trwał dość krótko i szybko przechodził w zabawy żołnierzykami albo samochodzikami, u innych pasja utrzymywała się dość długo, przechodząc przez kolejne stadia rozwoju, na przykład książeczki, figurki z plastiku, klocki lego castle lub inne klocki o tematyce rycerskiej, na filmach kostiumowych czasami skończywszy.

To jedna z typowych zabaw małych chłopców, bardzo istotna z punktu widzenia psychologii rozwoju dziecka.

Jeżeli uważasz, że nie ma w sieci ciekawych informacji, to przekonaj się (https://kickicstore.pl/pl/lampki-nocne-dla-dzieci) treści, gdyż można w nich znaleźć przyciągające uwagę dane na pasjonujący Cię wątek.

Nic tak nie nauczy prawości postępowania oraz konieczności bycia mężnym władcą, który broni poddanych własną piersią, jak właśnie takie potyczki rycerskie. Dziecko uczy się podczas zabawy sztuki walki o swoje mienie, poznaje zasady kształtujące zdrową rywalizację między dwoma rycerzami lub grupami przeciwników.

lego
Autor: Gianni Bassini
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli przy tym w domu jest więcej dzieci w podobnym wieku, to czas walk rycerskich należy uznać za otwarty. Trzeba pozwolić na odgrywanie scen walki, oczywiście pod kontrolą i w rozsądnych granicach, bowiem podczas nich chłopcy uczą się bronić siebie oraz innych przed nieprzyjacielem, poznają wartość honoru, ale także uczą godzić się z porażką w bitwie.

Czy odnosisz wrażenie, że napisany przez nas tekst jest niebanalny? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj też zamieszczony tutaj (https://kickicstore.pl/pl/producent/jellycat) inny tego typu artykuł.

Takie zabawy są również doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom odrobiny historii a także pokazania, kiedy walka staje się koniecznością i co robić, aby wygrać te walki nie łamiąc jednak ogólnych praw moralnych, jednakowych przez te wszystkie wieki.

Jeśli zatem dziecko nagle ze spokojnego oglądacza Muminków przeistoczy się w niestrudzonego króla Artura, nie trzeba od razu wpadać w panikę, ale w miarę możliwości zapewnić mu materiały do zabaw o tej tematyce i korzystając z okazji opowiedzieć mu o historii, zasadach oraz honorze. Idealnym pomysłem są klocki Lego castle albo seria rycerska klocków Cobi, gdyż poza zgłębianiem stosownego tematu, w czasie łączenia ze sobą odpowiednich elementów maluch pogłębia swoje manualne umiejętności i precyzję ruchów. Te nauki z dziecięcych lat z pewnością będą procentować w przyszłości, bowiem w życiu często zdarzają się momenty, gdy należy stanąć do walki.