Wybrane akcesoria dla noworodków możemy przekazać znajomym, którzy dopiero co zostali rodzicami

Pojawienie się na świecie długo wyczekiwanego syna wprawia w uniesienie całą familię: od pradziadków zaczynając, a na najmłodszych kuzynkach kończąc. Każdy stara się podarować prezent, a nim zazwyczaj są zabawki. Z kolei białogłowy wprost uwielbiają kupować maleńkie ubranka, czyli śpioszki bądź wierzchnie okrycia. Gdy ten początkowy entuzjazm trochę zmniejszy się, wtedy nadchodzi pora na trzeźwe myślenie.
Pojawienie się na świecie długo wyczekiwanego dziecka wprawia w uniesienie całą rodzinę: od pradziadków poczynając, a na najmłodszych kuzynach kończąc. Każdy stara się podarować prezent, a nim zazwyczaj stają się zabawki. Z kolei niewiasty wprost kochają kupować malutkie ubranka, czyli śpioszki bądź pelerynki. Gdy ten początkowy entuzjazm nieco zmniejszy się, wtedy nadchodzi pora na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt możemy z w przybliżeniu podzielić na dwie następujące grupy: te przeznaczone tylko dla jednego dziecka i te, które bez momentu wahania przekażemy kolegom, którzy cieszą się z narodzin pierwszego lub następnego potomka. Ubrania, o których wspomnieliśmy powyżej, pozostają produktem, o jaki warto podpytać wśród znajomych rodziców. Noworodki jak na drożdżach rosną i bezustannie potrzebują nowych szmatek. A trzeba pamiętać, że niektóre mamy bardzo chętnie pozbędą się z szaf fatałaszków, z których ich berbecie już wyrosły.

Ci bardziej dokładni rodziciele przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to wcale ubranka. To szereg przyborów, bez których trudno w XXI wieku wyobrazić sobie codzienną kąpiel lub karmienie.

Jeżeli fascynuje Cię opisywane zagadnienie, nowa publikacja (http://www.impuls.waw.pl) przedstawia drobiazgowo intrygujące zagadnienia, które będą niesamowicie absorbujące.

Mamy oraz tjcowie już dawno przyzwyczaili się do udogodnień, jakie oferują sklepy osiedlowe i te internetowe – sprzedające rzeczy dla niemowląt. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bez rtęci, które służą do mierzenia temperatury kąpieli, a także wszelkiej maści gąbki i kaczuszki kąpielowe. A do karmienia przydają się bardzo dobrej jakości kubki oraz łyżki ze specjalnego materiału. Wybór jest tak bogaty, że niekiedy możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci również zaliczymy do tej grupy towarów dla maluszków.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wróćmy jednakże do podziału, o którym już tutaj napomknęliśmy. O ile można podarować takie akcesoria jak wanienki czy stojaki pod wanienki, o tyle istnieje grupa artykułów, które już z reguły są przeznaczone jedynie dla jednego bobasa. I w tym momencie przypuszczalnie każdy pomyśli o pieluchach i nożyczkach do obcinania paznokci. Jednakże na tym spis się nie kończy. Możemy go powiększyć o smoczki avent, butelki, kolorowe talerzyki wraz z plastykowymi łyżkami oraz pozostałe akcesoria służące maluszkowi do jedzenia. Podarowanie powyżej wymienionych przyborów np. smoczek Avent jest wielkim nietaktem i, co gorsza, może stać się przyczyną zwady, a nawet niewesołym końcem niedawno zawiązanej znajomości.