Wszystkie maluchy uwielbiają zabawę!

Maluchy uwielbiają zabawę, o tym wiedzą wszyscy dorośli. A że w obecnym czasie zabawa w dużej mierze przeniosła się do internetu, bo to on właśnie stał się największym źródłem rozrywki i dla dzieci, i dla dorosłych, to trudno się dziwić, że i kilkulatki coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jednak internet, ze względu na to, że każdy może tam umieszczać swoje własne treści, stał się miejscem, w jakim na najmłodszych użytkowników czeka dużo zagrożeń.
Małe dzieci uwielbiają dobrą zabawę, o tym wiedzą wszyscy dorośli. A że w obecnym czasie zabawa w dużej mierze przeniosła się do internetu, bo właśnie to on stał się najbardziej popularnym źródłem rozrywki i zabawy i dla maluchów, i dla dorosłych, to dziwić się nie ma czemu, że i najmłodsi coraz chętniej spędzają czas przed komputerem. Lecz internet, ze względu na to, że każdy ma możliwość umieszczania swoich treści, stał się miejscem, w którym na najmłodszych użytkowników czeka dużo niebezpieczeństw.

dziecko

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Golizna, oszustwa i przemoc to najbardziej popularne rzeczy, przed jakimi należy ochraniać maluchy, a jak się okazuje trafić na miejsca które zawierają nieodpowiednie materiały trudno wcale nie będzie. Wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać jakieś hasło, po którym otrzyma się na liście wyników linki do nieodpowiednich serwisów, a że maluchy są ciekawe świata, to na pewno wiele z nich będzie chciało wykorzystać okazję i zobaczyć co się na takich portalach znajduje. Tylko regularne kontrolowanie tego, co dzieci przeglądają i zezwolenie im na używanie jedynie wartościowych stron zagwarantuje, że będą one chronione przez niebezpieczeństwami sieci.

W internecie coraz bardziej powszechne stają się portale dla dzieci, i one właśnie bardzo dobrze będą się nadawać do tego, aby korzystały z nich najmłodsze dzieci. Przede wszystkim pozbawione są brutalności i przemocy, które niestety są często obecne w innych portalach. Poza tym pełno jest na nich przeróżnych łamigłówek, zadań i gier, które z jednej strony stanowią doskonałą zabawę, a jednocześnie dużo mogą nauczyć (zobacz).
dzieci

Autor: Bureau of Land Management
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często zaczynają się pojawiać na takich stronach również konkursy dla dzieci, w których uczestnicy mogą się wykazywać swoimi wiadomościami czy umiejętnościami i talentami. Odwiedzając odpowiedni dziecięcy serwis można być pewnym, że maluch nie natrafi w nim na nic nieodpowiedniego, a jednocześnie sporo będzie mógł skorzystać. Lecz trzeba pamiętać o tym, że małe dziecko i tak należy bez przerwy kontrolować i pilnować, czym się zajmuje korzystając z komputera.