dziecko

Wszystkie maluchy uwielbiają zabawę!

Małe dzieci kochają dobrą zabawę, wiedzą o tym ich rodzice. A że obecnie zabawa w dużej mierze przeniosła się do internetu, bo właśnie to on stał się największym źródłem rozrywki i dla maluchów, i dla dorosłych dzieci, to dziwić się nie ma czemu, że i kilkulatki coraz chętniej zaczynają spędzać czas przed ekranem komputera. Jednak internet, ze względu na to, że praktycznie każdy ma możliwość umieszczania swoich własne treści, jest miejscem, gdzie na najmłodszych użytkowników czeka dużo niebezpieczeństw.
Małe dzieci uwielbiają dobrą zabawę, o tym wiedzą wszyscy dorośli. A że w obecnym czasie zabawa w dużej mierze przeniosła się do internetu, bo właśnie to on stał się najbardziej popularnym źródłem rozrywki i zabawy i dla maluchów, i dla dorosłych, to dziwić się nie ma czemu, że i najmłodsi coraz chętniej spędzają czas przed komputerem. Lecz internet, ze względu na to, że każdy ma możliwość umieszczania swoich treści, stał się miejscem, w którym na najmłodszych użytkowników czeka dużo niebezpieczeństw.

dziecko
Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Golizna, oszustwa i przemoc to najbardziej popularne rzeczy, przed jakimi należy ochraniać maluchy, a jak się okazuje trafić na miejsca które zawierają nieodpowiednie materiały trudno wcale nie będzie. Wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać jakieś hasło, po którym otrzyma się na liście wyników linki do nieodpowiednich serwisów, a że maluchy są ciekawe świata, to na pewno wiele z nich będzie chciało wykorzystać okazję i zobaczyć co się na takich portalach znajduje. Tylko regularne kontrolowanie tego, co dzieci przeglądają i zezwolenie im na używanie jedynie wartościowych stron zagwarantuje, że będą one chronione przez niebezpieczeństwami sieci.

W internecie coraz bardziej powszechne stają się portale dla dzieci, i one właśnie bardzo dobrze będą się nadawać do tego, aby korzystały z nich najmłodsze dzieci. Przede wszystkim pozbawione są brutalności i przemocy, które niestety są często obecne w innych portalach. Poza tym pełno jest na nich przeróżnych łamigłówek, zadań i gier, które z jednej strony stanowią doskonałą zabawę, a jednocześnie dużo mogą nauczyć (zobacz).
dzieci
Autor: Bureau of Land Management
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często zaczynają się pojawiać na takich stronach również konkursy dla dzieci, w których uczestnicy mogą się wykazywać swoimi wiadomościami czy umiejętnościami i talentami. Odwiedzając odpowiedni dziecięcy serwis można być pewnym, że maluch nie natrafi w nim na nic nieodpowiedniego, a jednocześnie sporo będzie mógł skorzystać. Lecz trzeba pamiętać o tym, że małe dziecko i tak należy bez przerwy kontrolować i pilnować, czym się zajmuje korzystając z komputera.