Wizyta z maluchem na basenie, co powinniśmy zabrać?

Tuż po urodzeniu dziecka kobiece ciało rzadko kiedy prezentuje się rewelacyjnie. Minie jeszcze trochę czasu, zanim odzyskamy dawną figurę, ale na odpowiednią dawkę sportu, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Dlaczego by nie połączyć relaksu z aktywnością fizyczną i nie wybrać się na basen razem z dzieckiem?
W krótkim czasie po porodzie kobiece ciało jest dalekie od ideału. Minie jeszcze nieco czasu, zanim powróci do dawnej formy, ale na aktywność fizyczną, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już parę tygodni po porodzie. Dlaczego by nie połączyć relaksu z aktywnością fizyczną i nie wybrać się na basen razem z maluszkiem?

basen

Autor: AForestFrolic
Źródło: http://www.flickr.com

Na pływalnię można zabrać już paromiesięczne dziecko, które jest zdrowe, prawidłowo się rozwija i stabilnie trzyma główkę. Figle na basenie mogą być ekscytującą zabawą, zarówno dla opiekunów jak i dzieci. Niemowlęta czują się bardzo dobrze w wodzie, a zabawa w basenie pozwala im rozwijać coraz to nowe umiejętności. Cóż, pierwsza wizyta na basenie bywa trochę stresująca dla rodzica, dlatego odpowiednie przygotowanie do wyprawy to sprawa priorytetowa. Jakie artykuły dla dzieci warto wziąć na basen? Najważniejsze: dobry nastrój i dużo uśmiechu. Istnieją takie akcesoria, bez których dziecko obejść się nie może. O czym mowa? O puszystych, ciepłych, przytulnych ręcznikach. Ręczniki dla dzieci na to szeroki wachlarz wzorów i kolorów! Zwróćmy uwagę na ręczniki z kapturkiem, które dobrze chronią przed zimnem również główkę malucha. Sprawdzają się najlepiej w przypadku dzieci o dłuższych włosach i umożliwiają ich szybkie wytarcie z wody.

Basen

Autor: eu –
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie do innych ręczników dla dzieci, powinny być wyprodukowane z materiału, który dobrze wchłania wodę a także pozwala zatrzymać ciepło. W sklepach internetowych znajdziemy wiele tego rodzaju ręczniczków, w wesołych kolorach i wzorach, które dodatkowo umilą czas maluchowi. Wycieranie puszystym, miękkim ręcznikiem będzie miłym akcentem na zakończenie kąpieli – ochroni dziecko przed zimnem oraz pozwoli na dokładne osuszenie delikatnej skóry malucha. Baseny oczekują, by niemowlęta pływały w pielucho-majtkach. Takie pieluszki, dzięki wyjątkowemu wkładowi chłonącemu nie pęcznieją, zaś ich niezwykła budowa oraz specjalne materiały nie ulegają uszkodzeniu w wodzie.

Masz spory kłopot z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego dylematu? Z pewnością prędko pomoże Ci ta strona (https://asterion.com.pl/terapia-neurologiczna/).

Wszak wizyta na basenie ma być jedynie rozkoszną zabawą! Autor: .