niemowlak

W jakim czasie podawać produkty o specjalnych właściwościach? Żywienie maluszka a zdrowie.

Każda matka, głównie ta, jaka mamą jest po raz pierwszy i wszystko jest dla niej całkiem pierwsze, chciałaby dla swojego dziecka jak najlepiej. Jeśli maluch rozwija się dobrze i wszystko przebiega bez problemu, rzeczywistość – chociaż całkiem nowa i zaskakująca – może być sielankowa. Jednakże gdy zaczyna się coś złego dziać ze stanem zdrowia dziecka, trzeba reagować bardzo szybko.
Każda młoda mama, zwłaszcza ta, która mamą stała się niedawno i wszystkie rzeczy są dla niej całkiem nowe, chciałaby dla swego malucha jak najlepiej. Jeśli jej skarb rozwija się dobrze i wszystko przebiega bez problemu, rzeczywistość – choć całkiem nowa i zaskakująca – może być sielankowa. Jednak gdy zaczyna się coś złego dziać ze stanem zdrowia szkraba, należy reagować bardzo szybko.

dziecko
Autor: Andy Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli to choroba związana z przewodem pokarmowym, natychmiast trzeba iść do pediatry i – jeśli istnieje taka potrzeba – też do dietetyka. Bywa, że sytuacja wymaga karmienia dziecka preparatem Infatrini mleko to jest dedykowane do karmienia niemowląt i małych dzieci. Zaleca się je w przypadku niedożywienia związanego z chorobą czy brakiem koniecznych składników odżywczych. Jest to mleko odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci z zaburzeniami wzrastania, ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię lub w sytuacji potrzeby zwiększenia ilości kalorii. Zastosowanie Infatrini może być zalecane w wielu innych sytuacjach, w jakich pewne jest, że może pomóc i choć preparat można dostać bez recepty, dobrze jest poradzić się doświadczonego lekarza, jaki poda także dawkę i czas trwania kuracji. Infatrini mleko trzeba przechowywać w bezpiecznym miejscu – . Przy przyrządzaniu trzeba koniecznie zachować środki ostrożności. Używać wysterylizowanych naczyń, a przed karmieniem malucha mocno wstrząsnąć i upewnić się, czy nie jest za ciepłe. Porcję przełożyć do wysterylizowanego naczynia: do buteleczki, kubka lub innego pojemnika do karmienia.Można podawać mleczko w temperaturze pokojowej lub lekko podgrzane. Po otwarciu pudełka preparat najlepiej jest trzymać w lodówce, w oryginalnym opakowaniu, nie dłużej niż 12 godzin, żeby utrzymać wszelkie niezbędne składniki.

mleko
Autor: M Yashna
Źródło: http://www.flickr.com

Aby podnieść kaloryczność porcji żywnościowych dla maluszków, matki dodają do posiłku połówkę banana, pół owocu awokado, łyżeczkę oleju lnianego czy oliwy. Wówczas maleństwa szybciej przybierają na wadze, są dobrze odżywione, weselsze i chętniejsze do zabaw. Lecz czasami należy podać coś silniejszego z apteki, co będzie bogatsze w składniki odżywcze od mleka mamy i mleka modyfikowanego dla maluszków.