W jaki sposób własnoręcznie przygotować fiszki do nauki języków obcych?

Znajomość języków obcych to obecnie podstawa, zwłaszcza, jeśli szukamy pracy albo udajemy się na zagraniczne wakacje. Miło jest móc komunikować się z mieszkającymi tam ludźmi, a nie jedynie porozumiewać się na migi. Praca zaś wymaga znajomości przynajmniej jednego języka, ponieważ firmy coraz częściej współpracują z zagranicznymi koncernami. Jak sprawnie nauczyć się języka?
Opanowanie języków obcych to dzisiaj podstawa, w szczególności, jeśli szukamy pracy albo jedziemy na zagraniczne wczasy. Przyjemnie jest móc dogadać się z żyjącymi tam mieszkańcami, aniżeli jedynie porozumiewać się na migi. Praca natomiast wymaga znajomości minimum jednego języka, ponieważ firmy coraz częściej współpracują z zagranicznymi korporacjami. Jak sprawnie nauczyć się języka?

Nie ma jednej dobrej metody – każdy musi szukać własnych sposobów, które umożliwiają mu ekspresowe uczenie się nowych wyrazów. Jednakże bez wątpienia nader owocną techniką jest nauka z fiszek.
to

notatki, karteczki, fiszki do nauki angielskiego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

karteczki, na których znajdują się wyrazy w obcym i rodzimym języku – jedno na awersie, następne na rewersie fiszki. Nie muszą to być wyłącznie hasła, lecz także całe zdania.

Sprawdź, co opublikowano w najświeższej ofercie (https://copyline.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-wielofunkcyjne-nowe/) – to również dotyczy takiej samej tematyki, więc niewątpliwie też Cię zaciekawi.

Fiszki oferowane są w wielu sklepach oraz księgarniach, jednak o wiele lepiej jest wykonać je samodzielnie. Dlaczego? Przez to już w trakcie ich tworzenia możemy spokojnie zaznajamiać się z nowym słownictwem. Jak w takim razie najlepiej jest je sporządzić?

Nade wszystko niezbędnych będzie kilka kartek czy kartonów, cienkopis oraz nożyczki i linijka. Na papierze robimy poziome oraz pionowe linie, rozdzielając ją na kolumny i wiersze. Następnie po jednej stronie zapisujemy słowa w języku polskim, zaś po drugiej stronie – w języku obcym. Już w czasie pisania mózg gromadzi nowe słownictwo, które potem jest o wiele łatwiej zapamiętać, bowiem widzimy je nie pierwszy raz. W dalszej kolejności rozcinamy fiszki i chowamy je do koszulek. Możemy układać fiszki według kategorii tematycznych albo w inny komfortowy dla nas sposób. Fiszki można przechowywać w segregatorach lub pudełkach po butach – wszystko jest zależne od naszej pomysłowości.

Dzięki fiszkom nauka błyskawicznie przyniesie pożądane rezultaty, a ponadto będzie niezwykle miła. Fiszki można wziąć ze sobą w każde miejsce, ponieważ mają niewielkie rozmiary i nie stwarzają żadnego problemu z ich schowaniem. Dobrze jest zweryfikować opisany sposób nauki i jak najszybciej przyswoić sobie nowe języki, a świat będzie dla nas otwarty! Można też zaznajomić się z internetowymi fiszkami, które zdobywają coraz większą popularność i można je gromadzić na komputerze albo wymieniać się nimi z innymi osobami.