Zabawki dla dzieci

W jaki sposób rozbudowywać kreatywne myślenie u własnego malucha?

Poszerzanie u swojego dziecka kreatywności to obowiązek dosłownie każdego z rodziców! Przecież z całą pewnością nie chcemy mieć tego dziecka, które całkowicie niczym się nie jest w stanie wyróżnić. Naturalnie chodzi wyłącznie o pozytywne wyróżnianie się, zero kłopotu. Nierzadko uważamy, że polska szkoła państwowa produkuje głównie ludzi, którzy tak naprawdę mają obszerną wiedzę teoretyczną, lecz co z tego wszystkiego, jeżeli są bardzo duże kłopoty z nieco bardziej kreatywnym rozumowaniem?
Rozwijanie u własnej pociechy kreatywnego rozumowania to obowiązek absolutnie każdego z rodziców! W końcu z całą pewnością nie chcemy mieć tego dziecka, które kompletnie niczym się nie jest w stanie wyróżnić. Naturalnie chodzi wyłącznie o wielce pozytywne wyróżnianie się, zero kłopotu. Bardzo często uważamy, że polska szkoła publiczna produkuje głównie takich ludzi, którzy tak naprawdę mają obszerną wiedzę teoretyczną, lecz co z tego wszystkiego, jeżeli są wielkie problemy z nieco bardziej kreatywnym rozumowaniem?

zabawki
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
W takim razie: to świetne jeśli jakiś rodzic, zapewne w większości mama, wie jak bardzo ważnym czynnikiem jest kreatywne rozumowanie. Ktoś kto myśli kreatywnie jest inteligentniejszy, w przyszłości jest w stanie zarabiać większą kasę, aniżeli reszta!

A zresztą niemalże wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że brak kreatywności to ogromna przeszkoda życiowa. Doskonale, iż przynajmniej sposoby zwiększania kreatywności nie są wygórowane cenowo, a do tego trudne do realizacji. Na przykład nauczanie swojej pociechy języka angielskiego jest ciężkie, ponieważ chroniczne mówienie do niego w tym języku, a nie w polskim, jest niemalże niemożliwe. Jednakże to umiejętności lingwistyczne: akurat w przypadku zwiększania kreatywności jest dużo łatwiej. Weźmy choćby w rachubę zabawki kreatywne, które w bardzo przyjemny sposób sprawiają, że dziecko będzie w przyjemnej atmosferze zwiększało stan swojej kreatywności.

Zabawki dla dzieci
Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Zapamiętajmy, iż zabawek kreatywnych jest od zatrzęsienia w polskich sklepach, no to nie jakieś lata 80 czy coś w ten deseń. Gdy będziemy oglądali się za zabawkami kreatywnymi nie zapominajmy o najistotniejszym: niech to będą te zabawki, które także są w stanie rozwinąć u dziecka zdolności interpersonalne. W obecnej erze na nieszczęście rośnie liczba relatywnie inteligentnych, wielce kreatywnych bardzo młodych ludzi, lecz cóż z tych zalet, skoro głównie z winy swoich rodzicieli nierzadko nie mają praktycznie żadnego bliższego kontaktu z dziećmi we własnym wieku? Taki człowiek, który jest ponadprzeciętnie kreatywną osobą jest praktycznie skazany na osiągnięcie sukcesu!