Jak młode mamy przygotowują się do pełnienia obowiązków rodzicielskich, w tym opieki nad maleństwem

Bycie matką nie bywa łatwym zadaniem, zwłaszcza dla kobiet, które spodziewają się pierwszego dziecka. Na szczęście w dzisiejszych czasach mogą liczyć nie tylko na pomoc od szwagierek, ale również od doświadczonych pielęgniarek środowiskowych. A zdarzają się i takie trzydziestolatki, które wolą lekturę odpowiedniej, czyli specjalistycznej prasy.
Bycie mamą nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla kobiet, które spodziewają się pierwszego dziecka. Na szczęście w obecnych czasach są w stanie liczyć nie tylko na pomoc od rodziny, ale także od doświadczonych pielęgniarek środowiskowych. A zdarzają się i takie dwudziestolatki, które wolą czytanie właściwej, czyli specjalistycznej prasy.

polecana propozycja

Autor: iStock
Źródło: iStock
Jeśli natomiast chodzi o wyprawkę dla przyszłej mamy i nienarodzonego jeszcze krasnala, to bardzo wiele będą miały do powiedzenia ekspedientki pracujące w sklepach z akcesoriami dziecięcymi. A jeśli dodatkowo rozejrzymy się po sieci, to błyskawicznie dojdziemy do konkluzji, że produkty oferowane małym dzieciom są równie liczne, jak te przeznaczone dla młodych mam.

Jednym z obowiązkowych, a zarazem podstawowych urządzeń bywają laktatory (link do strony). Służą one do odciągania matczynego pokarmu, które potem jest magazynowane aż do pory karmienia. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle praktyczne w sytuacji, kiedy młoda mamusia bywa zmuszona wyjść z domu na kilka ładnych godzin. Żeby w międzyczasie maluszek nie głodował, zostawia dla niego w lodówce swój pokarm. Niewielka flaszka staje się czasami przyczyną rodzinnych nieporozumień. Z pewnością każdy słyszał o roztrzepanym ojcu, który przypadkowo i przez pomyłkę do kubka świeżej czekolady wlał mleko przeznaczone dla malca.

niemowlak

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne laktatory z grubsza jesteśmy w stanie podzielić na dwa elementarne zbiory: te uruchamiane ręcznie i te elektryczne.

Jeśli nie chcesz, aby ominęły Cię inne podobne wiadomości dotyczące omawianego na tej stronie zagadnienia, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (http://www.ipschool.pl/en).

Producenci obu tych modeli dbają o to, aby oferowany przez nich sprzęt był bezpieczny dla matki i jej dziecka. A dodatkowo stawiają na wygodę użytkowania, co nie bywa bez znaczenia zwłaszcza dla tych mniej zorientowanych w temacie użytkowniczek. Ważny jest również intuicyjny montaż poszczególnych elementów, bo nie zawsze posiadamy wystarczająco wiele czasu na zastanawiania.

W trakcie zakupów warto dokładnie wszystko sprawdzić. Najrozsądniej wybierać modele znanych i docenianych marek. Ekspedienci, a w wybranych przypadkach także farmaceuci, radzą, żeby zakupić laktator avent. Jak zapewnia producent jest on stuprocentowo bezpieczny i niezwykle skuteczny. Pozwala odciągnąć pokarm w całości, nawet jeżeli mama będzie go używać w pozycji siedzącej. Laktatory są także wyposażane w specjalne nakładki masujące i dzięki takiemu rozwiązaniu omawiana czynność staje się przyjemna. Nic zatem dziwnego, że takie urządzenie pomalutku staje się obligatoryjnym punktem na liście zakupów każdej młodej mamy