przedszkole

Typowe elementy wystroju placówki przedszkolnej

Przedszkole to placówka, gdzie najmłodsi w wieku kilku lat przygotowują się do uczęszczania do szkoły. Ze względu na wiek dzieci, szczególnie chodzących do najmłodszych grup, zajęcia w przedszkoli w bardzo dużej części złożone są z zabawy. Przedszkola zwykle prowadzone są przez wykwalifikowanych pedagogów, niekiedy są to na przykład zakonnice.
Przedszkole jest placówką, gdzie najmłodsi w wieku kilku lat przygotowują się do uczęszczania do szkoły. Ze względu na wiek dzieci, szczególnie chodzących do najmłodszych grup, zajęcia w przedszkoli w bardzo dużej części złożone są z zabawy. Przedszkola najczęściej prowadzone są przez wykwalifikowanych pedagogów, czasami są to przykładowo siostry zakonne.

przedszkole
Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

We wszystkich przypadkach jednak muszą to być ludzie mający doświadczenie w pracy z dziećmi. Sam budynek przedszkola jest miejscem niezwykle charakterystycznym, bowiem cały jego wystrój podporządkowany jest wymaganiom podopiecznych. Jest to niezwykle ważne z tego względu, że dzieci w przedszkolu spędzają prawie cały dzień. Od zewnątrz obiekty przedszkola można poznać niejednokrotnie po udekorowanych oknach, a także po obecności placu zabaw. Wewnątrz natomiast krzesła dziecięce dioralino i inne tego rodzaju elementy wskazują jednoznacznie na przeznaczenie tego budynku.

Charakterystyczne wnętrza w budynku przedszkola
Z uwagi na to, że jak już było wspomniane, dzieci w przedszkolu spędzają dużą część dnia, w budynku przewidziane są specjalne pomieszczenia do korzystania właśnie przez dzieci. Poza salami, gdzie przeprowadzane są zajęcia, są to przykładowo łazienki. Wnętrza te są specjalnie przygotowane do potrzeb najmłodszych. Chodzi przede wszystkim o dostosowanie wielkości zlokalizowanych tam sprzętów do wymagań kilkulatków. Można więc tam znaleźć nisko położone umywalki, a także sedesy mniejsze niż typowe. Do specyficznych wnętrz przedszkolnych zaliczają się także szatnie, w których dzieci zdejmują wierzchnią odzież, a także buty.

Elementy wyposażenia w salach przeznaczonych na zajęcia
Autor: Sanitec KOŁO

Zajęcia w przedszkolu odbywają się w specjalnych pomieszczeniach, które mogą niekiedy odrobinę przypominać sale w szkole. Odróżnia je jednak spora ilość zabawek, jaka tam najczęściej występuje. Poza tym nawet pomoce naukowe przeznaczone dla szkoły są inne od tych przedszkolnych. Koniecznymi elementami są w pierwszej kolejności meble przedszkolne. Są to przedmioty rzecz jasna o wiele mniejsze od typowych mebli. Większość firm wytwarzających meble posiada w swojej ofercie także tego typu meble dla dzieci.
Autor dioralino