
Fundament logiki stanowią zależności między zdaniami, które są wyrażane w formie przypominającą działania matematyczne. Zdanie przybiera zarówno postać wyrazową, jak i matematyczną. Istotne, żeby ocenić, czy dane wyrażenie jest prawdziwe, czy fałszywe.
Czy wiesz, gdzie również możesz odszukać inne tego rodzaju informacje? Jeżeli nie, to wejdź na ten odnośnik i zerknij na treść (https://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-magnetyczne/) opublikowanego tam postu.
Dopiero wówczas można rozpatrywać zależności łączące zdania składowe. Jedną z najważniejszych zależności w tej nauce jest koniunkcja logiczna, zwana także iloczynem logicznym. Iloczyn ten jest prawdziwy wówczas, gdy obie części składowe są prawdziwe. Można to zaprezentować z wykorzystaniem dowolnie wybranego zdania, gdzie iloczyn zastępuje spójnik „i”. Jeśli jedno ze zdań składowych nie będzie prawdziwe, wtedy całe wyrażenie także będzie fałszywe.
Wykorzystanie w praktyce:
Wielu ludzi jest zdania, że logika jest skomplikowaną metodą prezentowania zjawisk prostych. Ma to jednak swoje uzasadnienie praktyczne, logika jest narzędziem szeroko wykorzystywanym na przykład przez specjalistów prowadzących prace nad sztuczną inteligencją. Wpojenie sztucznemu umysłowi najważniejszych prawd, które dla przeciętnego człowieka są dość oczywiste, jest ogromnie długotrwałym i zawiłym zadaniem. Urządzenie obdarzone tego rodzaju inteligencją poza logicznym ocenianiem danych pobieranych z otoczenia, musi być w stanie wykonać skomplikowane czynności.