kapcie dla dzieci

Ręcznik kąpielowy dla pociechy, czyli w jaki sposób dobierać należyte tkaniny dla najmłodszych

Przygotowywanie wyprawki dla maluszka to sama radość. Cieszymy się, iż maleństwo, na które oczekujemy od paru miesięcy, niedługo pojawi się na świecie i z uśmiechem na twarzy kupujemy śpioszki, buteleczki oraz grzechotki. Jednym z niezbędnych elementów dla naszego niemowlaka są również rozmaitego typu tekstylia, w tym ręczniki dla dzieci, które powinny być wybierane z największą uwagą.
Przygotowywanie wyprawki dla pociechy to bezsprzeczna radość. Cieszymy się, iż maluszek, na którego czekamy od paru miesięcy, niedługo pojawi się na świecie i z uśmiechem na twarzy kupujemy śpiochy, buteleczki i zabawki. Jednym z nieodzownych elementów dla naszego niemowlaka są także rozmaitego rodzaju tekstylia, między innymi ręczniki dla dzieci, które powinny być wybierane z wyjątkową uwagą.

kapcie dla dzieci
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczy jest materiał, z których są zrobione. Z miejsca odrzućmy sztuczne tkaniny, które nie tylko nie wytrą naszego maleństwa, lecz również mogą spowodować uczulenia, ponieważ skóra niemowlęcia jest wyjątkowo delikatna. Na ogół wykorzystywana jest bawełna, która jest miękka, a równocześnie niebywale dobrze pochłania wilgoć. Do tego ekspresowo schnie, wystarczy ładnie rozwiesić ręcznik na wieszaku bądź na drzwiach. Warto jest zdecydować się na bawełnę pochodzącą z upraw ekologicznych, wtedy zyskamy pewność, że nie sprowokuje reakcji uczuleniowych na skórze oraz będzie można bezpiecznie wycierać dziecko nawet w pierwszych dniach jego życia. Godna uwagi jest również bawełna egipska, jaka nie pyli, a po każdym praniu robi się coraz delikatniejsza. Poza rodzajem materiału, z którego wykonane są ręczniki dla dzieci z ważna jest ich wielkość. Większość rodziców zakupuje jak najmniejsze ręczniki , jakie w ogóle nie są dobre.

dziecko w łazience
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy móc otulić maleństwo, aby przenieść je do sypialni albo do pokoju dziecięcego. Nieduże ręczniki z pewnością się nie spiszą. W ofercie ręczników dla najmłodszych można dostać szczególnie funkcjonalne ręczniki z kapturami, które mogą posłużyć za świetne okrycie po kąpieli, chroniąc główkę przed zmarznięciem. Ostatnim ważnym elementem jest kolor. Warto jest dostosować kolorystycznie ręczniki dla maluszka do tych już posiadanych w domu, gdyż będzie można je włożyć do pralki razem z innymi. Pamiętajmy jednak, by nalać płynu dla dzieci, który jest znacznie delikatniejszy i nie zawiera uczulających substancji.

Poza ręcznikami dla dzieci warto też zakupić papcie dziecięce dla starszych szkrabów. Drobiazgów dla maluchów jest dziś tak dużo, iż będziemy mieć nie lada problem, co kupić, by zmieścić się w finansach. Dlatego warto jest sprawdzić ofertę w Internecie, ponieważ sklepy w sieci często proponują swoim klientom dużo mniejszą cenę, nawet po doliczeniu do zamówienia opłaty związanej z przesyłką.