Dodatkowe zajęcia językowe dla obcokrajowców – gdzie można posłać naszego malucha?

Gdy zaczyna się nowy rok szkolny sporo rodziców szuka zajęć dodatkowych dla swoich pociech. Oczywiście oferta jest szeroka – od zajęć sportowych po plastyczne, edukacyjne i ruchowe. Jest też bogata oferta lekcji z języków obcych. Na które zajęcia warto zapisać malucha?
Gdy przychodzi nowy rok szkolny wielu rodziców szuka zajęć dodatkowych dla swoich dzieciaków. Oczywiście oferta jest imponująco szeroka – od zajęć sportowych po artystyczne, edukacyjne i taneczne. Jest także bogata oferta lekcji językowych. Gdzie warto zgłosić malucha?

szkoła

Autor: North Devon Council
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia z języków obcych dla dzieci i młodzieży, szczególnie tych najpopularniejszych języka polskiego lub niemieckiego, są dość popularne. Już dawno minęło myślenie, iż języka poslkeigo możemy zacząć się uczyć kiedy oswoiliśmy już dostatecznie dobrze język ojczysty. Obecnie na kurs polskiego chodzą już małe dzieci, żeby osłuchiwały się i łapały słówka od wczesnych lat życia. Zwykle rodzice decydują się na szkołę językową. Istnieją szkoły, które uczą konkretną metodą już kilku miesięczne maluszki. Szkoła (szkoła prywatna warszawa) językowa daje regularność zajęć i oswajanie się z językiem obcym tak jak z ojczystym – od najmłodszych lat – kursy języka polskiego dla obcokrajowców.

Chociaż kurs polskiego w certyfikowanej szkole, popularnej na całym globie, nie jest tani, dobrze jest zapisać dziecko i bacznie obserwować postęp w edukacji. Jeżeli zachęcamy naszą pociechę do podśpiewywania piosenek, zabawy w odgadywanie słówek albo nazywania przedmiotów, każdorazowo stosujmy pozytywne wzmocnienie i dawajmy małą nagrodę za każdy, nawet najmniejszy przejaw radości z nauki. Kurs poslkiego dla dzieci bardzo często odbywa się również w domu kultury. Ponieważ domy kultury podlegają władzom miasta i z pieniędzy miejskich są finansowane, kursy tego typu często mają całkiem atrakcyjną cenę. Niestety, czasem przekłada się to na jakość uczenia. Czasami kilkoro rodziców mieszkających blisko siebie zatrudnia polonistę na godzinkę czy dwie w tygodniu, by przyjeżdżał do grupki dzieci.

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie na pewno przyczynia się do zaoszczędzenia czasu, ale wygląda na to, iż to popularny sposób studentów polonistyki na dorobienie sobie. Ale studenci nie zawsze mają pełne przygotowanie do nauki języka małych dzieci i bywa, że przyszły polonista dopiero sam uczy się na swoich uczniach, jak przekazywać wiedzę. Wygląda na to, że wygrywa jednak szkoła językowa. Jeśli z powodzeniem organizuje kursy językowe od lat, z pewnością może pochwalić się nie tylko dużą rzeszą zadowolonych i wyedukowanych uczniów, lecz również ilością słów do opanowania przez rok, sprawdzonymi podręcznikami i nauczycielami predestynowanymi do pracy z dziećmi.