W jaki sposób stan błogosławiony zmienia mężczyznę

Powiększenie się rodziny to oczywiście istotna kwestia. Mamusie i Tatusiowie bardzo serio traktują to zdarzenie – bardzo słusznie – poważnie, ale w tej stresującej sytuacji nie zaszkodzi trochę humoru.
Macierzyństwo to bezspornie poważny temat. Rodzice bardzo serio traktują tę sytuację – i bardzo dobrze – poważnie, lecz w tej stresującej sytuacji przyda się odrobina humoru.

Życie faceta wydaje się być sielanką. Wymarzona praca, dziewczyna której niewątpliwie zazdroszczą mu koledzy z pracy. Dziewczyna do tego – co tu wiele gadać – wpatruje się w niego jak gdyby w obrazek. No cóż, mężczyzno, bez dwóch zdań jesteś w czepku urodzony! W domku ciepło rodzinne, facet czuje się szczęśliwy. Nawet do baru chodzi mniej chętnie. Teraz częściej wstępuje do teatru, kina, odwiedza wystawy.

dziecko

Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Nie jest na razie tak pięknie żeby zwracał uwagę na wygląd poszewki na jaśki (w kurczaczki), które właśnie zakupiłaś z okazji Świąt Wielkiej Nocy do waszej sypialni (no ale być może kiedyś) …

Pewnego razu oświadczasz mu, że będziecie mieć dziecko! Oczywiście masz szczęście i twój facet jest uradowany. Ale – powiedzmy to otwarcie – widać także oznaki delikatnej paniki. Nie wiadomo dlaczego zaczyna nagle zastanawiać się nad nadgodzinami, planuje pokoik dla potomka. Siostrę przepytuje z zagadnień, które dotychczas kwitował wzruszeniem ramion.

dziecko

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wpisuje w wyszukiwarkę frazę „ciąża”, czyta fora internetowe dla przyszłych tatusiów. I dowiaduje się o potrzebie posiadania takich przedmiotów jak pojemniki na pokarm. Zaczyna rozpatrywać poglądy na temat sposobu karmienia potomka, jak to – mężczyzna – zwraca uwagę na praktyczną stronę takich kwestii jak pieluszki, zasypki, wózeczki, wybiera przewijak, który właśnie pojawił się w słowniku, że o tak egzotycznych rzeczach jak pojemniki na pokarm, albo o muszlach laktacyjnych nie wspomnę – pojemniki na pokarm dla dzieci. Słowem, bardzo interesująca staje się historia przeglądarki twojego faceta. Z czasem zaczyna dostrzegać kolor poszewek na jaśki w sypialni!

Im bliżej do rozwiązania tym bardziej nasz facet robi wszystko by nam nieba uchylić, jakby chętniej robi zakupy, w mieszkaniu stara się zachowywać nieco ciszej, na toaletce pojawia się biżuteria, czekoladki czy wisiorki dla przyszłej mamy.

Jednym słowem wygląda na to, że ciąża wpływa pozytywnie nie tylko na przyszłą mamę oseska ale też na jego tatę.

Może któryś komentarz ze strony (http://tort-artystyczny.pl/wspolpraca/) Cię poruszył? Masz chęć na niego odpisać? Namawiamy Cię do tego gorąco. Oczekujemy na Ciebie!

Naprawdę, nic nie działa tak świetnie mężczyznę jak ciąża!