Nauka w trakcie zabawy – czyli wykaz najlepszych zabawek logicznych

Dzieci są różnorakie, od dzieciństwa prezentują zaciekawienie czymś innym. Czym odznacza się twoje dziecko? Czy myśli bardziej logicznie czy bardziej ciągnie go do zainteresowań humanistycznych? Przekonaj się o tym i wspieraj go w tym, co robi najlepiej.
Dzieci są rożne, od małego pokazują zaintrygowanie czymś innym. Jakimi rzeczami interesuje się twoje dziecko? Czy myśli bardziej ściśle czy bliżej mu do kwestii humanistycznych? Sprawdź to i dopinguj go w tym, co robi najlepiej.

Jeśli jest ścisłowcem…

klocki magnetyczne

Źródło: flickr.com

Skąd pochodzą fachowcy wznoszący budowle, mosty, hipermarkety czy stadiony? Swoją historię z konstrukcjami i budową rozpoczynają już w dzieciństwie.

Jeżeli ciekawią Cię prezentowane w tym artykule tematy i masz ochotę poczytać większą ilość informacji na taki temat – kliknij tu (https://sweet-home.pl/34,Torty-dla-dzieci-2.html).

Zabawki konstrukcyjne, klocki lego, logiczne łamigłówki, to wszystko poszerza horyzonty w tego typu zagadnieniu. Jednocześnie rodzice, koledzy, siostry, oni również powinni zasiać ziarno, które wykiełkuje wykonaniem zawodowych postanowień w przyszłości.

Dzieci tego typu od młodych lat objawiają zainteresowanie wszystkim, co ma coś wspólnego z konstrukcjami, co w słowniku dorosłych bardziej fachowo nazwiemy, jako tworzeniem przestrzeni publicznej. Interesuje ich (choć jeszcze w młodym okresie mogą tego nie zdawać sobie z tego sprawy) zmianą otoczenia, oddziaływaniem na zastane status quo. W tak młodym wieku nie ma jeszcze tego typu świadomości, więc miast poważnych przedsięwzięć króluje po prostu naturalna chęć do bawienia się i eksperymentowania. Dopiero po paru latach przyznamy, że ta „zabawa” to była najprawdziwsza szkoła kreatywności (oferta zabawek konstrukcyjnych).

A jeśli nie…

zabawki konstrukcyjne

Autor: Vasile Cotovanu
Źródło: http://www.flickr.com

A co w sytuacji, jeśli dziecko nie wykazuje zainteresowania tego typu kwestiami, nie jest utalentowane ani nawet nie pokazuje zbytniego zainteresowania przedmiotami ścisłymi? Musimy wiedzieć: nic na siłę, dziecko to nie robot. Jeśli woli pisać, kreować historie, malować czy gotować – nie zmuszamy go na siłę do czegoś innego. Oczywiście, można dziecko skierować na dobre tory, lecz nie za wszelką cenę, ponieważ to i tak się nie uda – zapraszamy na stronę z zabawkami.

Nie jest dobre z przedmiotów ścisłych, za to język polski i historia to jego najmocniejsza strona, to wyznacznik, w jaką stronę nasze dziecko powinno zmierzać. Nie róbmy błędów sfrustrowanych swoim niespełnieniem zawodowym rodziców, którzy swoje dążenia zrzucają na dziecko. Zdarza się bowiem tak, że, gdy takie dziecko zostanie w końcu wzbogacone w wiedzę, kompetencję, o jakiej marzą rodzice nie będzie czuło się szczęśliwe. Po kilku latach może się okazać, że to co tłumione (czyli inne zainteresowania) wybuchają nagle z wielką siłą rażąc wszystkich naokoło, w tym najmocniej – głównego zainteresowanego.