Kto z nas nie zna marki Lego? Jest to marka kultowa i ponadczasowa, chyba nigdy nie jest w stanie się znudzić? Jaka jest przyczyna sukcesu?

Jeśli przyjdą nam na myśl produkty lego, możemy zauważyć wielką historię sukcesu. Brand, który w swojej historii zdobywał tylko sukcesy, nie było zaś miejsca na niepowodzenia. Można powiedzieć że tak jest od zawsze, marka Lego odnosiła sukcesy, pozyskując tłumy wielbicieli na całym świecie. Nieznane są jednak pewne fakty z historii tej firmy. Prawdą jest że, w tamtym momencie tworzyły się firmy, które chciały wyprodukować tego typu klocki, ponadto, powstała firma, która wypuszczała na rynek łudząco podobne klocki. Jak to się skończyło, jak zareagowała firma Lego?
Jeśli przyjdą nam na myśl klocki lego, możemy zauważyć niezwykłą historię sukcesu. Brand, który w swojej historii odnotowywał tylko sukcesy, nie było z kolei szans na upadki. Można powiedzieć że tak jest od początku, marka Lego radziła sobie świetnie, zjednując sobie tłumy wielbicieli na całym świecie. Nieujawnione są jednak pewne fakty z historii tej marki. Prawdą jest że, w tamtym czasie tworzyły się firmy, które chciały sfałszować tego typu klocki, ponadto, znalazła się firma, która zaczęła produkować bardzo podobne klocki. Jak to się skończyło, jak zareagowała firma Lego?

Klocki lego

Autor: Phil Oakley
Źródło: http://www.flickr.com

Nie dało się zauważyć żadnej walki, nieuczciwej konkurencji, firma Lego podeszła do sprawy w sposób nowoczesny, na tyle, że wiele obecnie funkcjonujących marek czerpie z tego typu rozwiązań. Zamiast więc szukać dowodów, że klocki Lego są zrobione z pewnością lepszych materiałów, że są wspaniałe z nieokreślonego powodu, postanowiono korzystać z marketingu treści. Co kryje się za tym stwierdzeniem? Stworzono szereg interesujących akcji, które podkreśliły niezwykłość klocków Lego. Przykładowo Microsites, czyli strony z interesującą fabułą, które były dedykowane dla każdej serii klocków Lego.

Zainteresowały Cię informacje podane w tym wpisie? Szalenie przyjemnie więc będzie nam podzielić się z Tobą następnymi wątkami. Czekamy na opinię!

Ciekawa oferta: .

Każda z nich składała się z zestawu gier, krótkich filmów i quizów. Kolejna ciekawa inicjatywa to Lego Miniseries, polega to na tym, że do konkretnego nowego projektu, Lego kreuje kolejny serial, jaki można pooglądać w sieci. Warto także napomknąć o Lego Click, czyli o platformie, na której wszyscy fani klocków Lego mogą pochwalić się swoimi konstrukcjami, dodać zdjęcia czy

lego

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

filmy, kreować dzięki temu z pozostałymi fanami, niezwykły świat Lego. To równocześnie sprawia, że każdy zaczyna interesować się Lego, a przecież nie chodzi tu jedynie o sam produkt, tylko o radość, jaką dzięki niemu zyskujemy.

Lego to marka kultowa i nic nie wskazuje na to, by jej pozycja miała się zmienić. Zwłaszcza, że kreowane są nowe ciekawe serie, jak klocki lego city. Co więcej są przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. To normalne, że produkty Lego daje się dzieciom, a frajdę z nich mają również dorośli. Nic w tym dziwnego, rozwijają one wyobraźnię w każdym wieku, a co najistotniejsze sprawiają, że dorośli bez problemu mogą bawić się z dziećmi.