Kolorowanki dla przedszkolaków

Lato w naszym kraju bywa mokre, zima trwa długo, warto zatem mieć pomysły na rozrywki dla dzieciaków na te chwile. Dobrze też, by te rozrywki nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Włóżmy trochę wysiłku w to, by zabawy były interesujące i wspomagające rozwój. Wcale nie wymaga to ogromnego trudu, bo te wytyczne spełniają choćby kolorowanki do wydruku.
Lato w Polsce jest deszczowe, zima ciągnie się miesiącami, musimy zatem mieć pomysły na dla dzieci na takie chwile. Dobrze też, aby te rozrywki nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Postarajmy się, żeby rozrywki były angażujące i rozwijające. Wcale nie wymaga to ogromnego wysiłku, bo te warunki spełniają na przykład kolorowanki do wydruku.

Kredki, przybory szkolne

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Możemy je kupić w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Często poza obrazkami do kolorowania zawierają też różne historyjki, które możemy czytać maluchowi, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla przedszkolaków nie są kosztowne, więc możemy kupić ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.

Zamieszczony się w analogicznym serwisie wpis bez dwóch zdań też Cię zaintryguje – to wiarygodny serwis (https://www.tablicowo24.pl/kategorie/gabloty/gabloty-korkowe/) traktujący o opisywanej kwestii.

Nawet gdy w środku dnia potrzeba nam chwili spokoju, to świetny sposób, aby zająć pociechę czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, żeby znaleźć też odpowiednie kredki – te nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.

Torby jak malowane!

Autor: www.drewniaczek.eu
Źródło: www.drewniaczek.eu
Malowanki online to zabawa rekomendowana przez wszystkich psychologów dziecięcych. Ćwiczy koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla dzieciaków obeznanych z trzymaniem kredek dużo prostsza jest nauka pisania cyfr. To bardzo ważne, Aby zapewniać maluchom tego typu rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Można zauważyć w szkołach, że coraz więcej odkrywa się u dzieci kłopotów z pisaniem, rysowaniem i innymi zadaniami manualnymi. Dzieci umieją korzystać z komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Trzeba tylko poświęcić trzydzieści minut dziennie na czytanie czy rysowanie razem z dzieckiem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego zdolności.
Źródło: