lego

Klocki lego są bardzo dobrym sposobem na prezent świąteczny – dzięki tego rodzaju zabawkom nasze pociechy mają możliwość rozwoju wspaniale się bawiąc

Lego od wielu lat należą do jednych z najbardziej popularnych zabawek. Praktycznie każde dziecko lubi bawić się klockami, tworzyć gospodarstwa i miasta, tworzyć nowe pojazdy i budynki. Klocki lego mają możliwość rozwijania wyobraźni dziecka przez dużą ilość kombinacji ich połączenia ze sobą. Kolejnym tego przykładem jest fakt, że zazwyczaj dzieci poszukują własnych rozwiązań podczas zabawy klockami, a poza tym często mają już jakiś pomysł w głowie zanim jeszcze zaczną składanie.
Lego od bardzo dawna zaliczają się do jednych z najczęściej kupowanych zabawek. Praktycznie każde dziecko lubi bawić się klockami, tworzyć gospodarstwa i miasta, tworzyć nowe pojazdy i budynki. Klocki lego mogą rozwijać wyobraźnię dziecka przez dużą ilość kombinacji ich połączenia ze sobą. Innym tego przykładem jest fakt, że nierzadko dzieciaki poszukują własnych rozwiązań podczas zabawy klockami, a poza tym często mają już jakiś zarys projektu w myślach zanim jeszcze rozpoczną składanie.

lego
Autor: Gianni Bassini
Źródło: http://www.flickr.com

Taki typ podejścia do budowania klocków lego ciągnie za sobą jeszcze jeden fakt – klocki lego mają pozytywny wpływ na rozwój pomysłowości dziecka oraz jego perspektywicznego myślenia i planowania. Istnieje także kolejnydość ważny czynnik zabawy klockami lego, mianowicie zwiększenie zdolności manualnych dziecka. Dzięki klockom lego możemy zadbać o to, aby nasze dziecko rozwijało swoją motorykę już we wczesnym dzieciństwie. Tego typu plusy zabawy klockami lego sprawiają, że klocki lego stają się świetnym pomysłem na prezent.

Zbliża się Mikołaj i można pomyśleć, czy takiego rodzaju prezent nie będzie ciekawszy niż przykładowo jeszcze jedna gra komputerowa. Naturalnie klocki lego są w rozmaitych seriach, jedne przeznaczone są dla chłopców zainteresowanych samochodami i maszynami a inne stworzone są dla dzieci, które interesują się robotami, jak w przypadku klocków hero factory. Istnieją również klocki lego dla dziewczynek.
lego
Autor: Gianni Bassini
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki lego hero factory z kolei są w ostatnim czasie dość modne i dzieci bardzo lubią się nimi bawić. Seria hero factory na pewno może się okazać wspaniałym pomysłem na prezent na Mikołaja. Seria ta tworzy klocki w rodzaju robotów – bohaterów jednej z popularnych kreskówek.

Istnieje większa liczba serii takiego typu, gdzie świat wykreowany przez lego realizuje świat znany z bajek, które dzieci znają. Możemy dostosować różnorodnej tematyki do tego, czym aktualnie dziecko się interesuje. Jednym z większych minusów klocków lego jest to, że często kosztują one dużo pieniędzy i musimy liczyć się większymi kosztami, gdy pragniemy je naszemu dziecku zakupić, jednak czasami tego typu prezent dla dziecka na pewno da mu dużo radości.