Klocki Lego Duplo dla Twojego malucha

Wszyscy wiemy, że jeżeli chodzi o TV czy komputer to w świecie każdego człowieka i tego dużego i tego małego jest jej czasem, aż za dużo. Tak, więc staramy się, by odpoczywać inaczej niż grając w gry czy oglądając filmy. Najfajniejszą formą nauki dla dziecka jest zabawa.
Wszyscy wiemy, że jeżeli chodzi o telewizję czy komputer to w życiu każdego człowieka i tego dużego jak i młodszego jest jej czasem, aż za dużo. Tak, więc dążymy do tego, by bawić się inaczej niż przechodząc kolejny poziom w grze czy oglądając filmy. Najlepszą formą nauki dla dziecka jest zabawa.

Stąd też wielu rodziców kupuje gry planszowe, albo klocki, żeby dziecko dobrze rozwijało swoją wyobraźnię. Od wielu pokoleń klocki lego są wybierane jako wzorzec fajnej zabawki. Jak wiemy może ona służyć dzieciom od szóstego roku życia.

Dziewczynka bawiąca się klockami

Autor: Baltimore County Public Library
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki

Mniejsze dzieci nie zawsze do końca odnaleźć się w sposobie budowania czasem dość skomplikowanych konstrukcji. Najistotniejsze jest jednak to, że nie ma górnej granicy lat. Z lego pasji się nie wyrośnie. W szczególności, gdy stale wypuszczane są kolejne komplety takie jak klocki lego duplo. Akurat te serie klocków są stworzone z myślą o małych użytkownikach. Klocki są troszkę większe i rzeczy do ułożenia są łatwiejsze.

Już samo opakowanie powinno przekonać dzieci do tego, żeby zaczęły układać klocki. Jak wiemy dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego zamiast domku dzieci mogą zbudować tron dla królewny albo jeden wielki stół z dziwnymi dodatkami. I o to dokładnie chodzi w lego dla najmłodszych, by dzieci spróbowały rozwinąć skrzydła wyobraźni i zbudować coś całkiem odmiennego od tego, co chciał producent.

Żeby zgłębić wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (https://www.audika.pl/4-kroki-do-lepszego-slyszenia), która ma fascynujące informacje na ten temat – trzeba tylko kliknąć!

Najważniejsza jest świetna zabawa i chwila odpoczynku dla mamy i taty.

Ptak zbudowany z klocków

Autor: Brick Head
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki duplo

Jeżeli chcielibyśmy by nasze maluchy rzeczywiście pochłonęła zabawa dobrze pomyśleć o klockach lego. Wśród wielu kompletów wyłowimy te, które najprawdopodobniej zainteresują nasze pociechy. Marka lego zadbała by wybór klocków był rzeczywiście bardzo duży. Dlatego możemy wybrać taki komplet, który naprawdę będzie odpowiadał zainteresowaniom naszej pociechy.

Nie zapominajmy, że dobry podarek sprawi, że dziecko będzie zafascynowane i nie odłoży go szybko na rzecz laptopa czy siedzenia przed telewizorem. Klocki lego pozwalają dzieciom genialną zabawę, a seria klocki lego duplo uczyni że od najmłodszych lat dzieci przekonają się do tego rodzaju zabawy. Kiedy podrosną można kupować dzieciakom inne zestawy, nad których budowaniem będzie trzeba trochę się pomęczyć. Nowe serie zawsze zadziwiają. A mimo upływu lat i sporej ilości innych firm klocki lego jeszcze przez spory czas nie znajdzie sobie równych.