Niech żyje bal !

Rozpoczął się czas balów karnawałowych w przedszkolach, a nawet żłobkach. Bale karnawałowe sprawiają wiele radości najmłodszym, i jednocześnie nieco zachodu ich rodzicom, których zadaniem będzie uszycie, czy też wyszukanie wymyślonego przez ich smyka stroju.
Rozpoczął się czas balów karnawałowych w przedszkolach, a nawet żłobkach. Bale przebierańców sprawiają wiele radości dzieciaczkom, i zarazem nieco zachodu ich opiekunom, których obowiązkiem będzie uszycie, względnie wyszukanie wymyślonego przez ich latorośl stroju.

Przebrania karnawałowe dla Twoich dzieciPomysłów na tego typu stroje dzieciom nie brak. Jest to duża frajda dla dziecka które w jednej chwili ma możliwość poczuć się jak na przykład bohater z ulubionej bajek. Kostium malucha może mieć wpływ na to, jak się będzie czuć na balu. Często zdarza się, iż maluch, niczym aktor, zaczyna zachowywać się, a nawet przeżywać analogiczne uczucia co postać, za którą został przebrany. Jeśli chodzi o kostium na bal przebierańców mamy parę opcji: zdołamy go zakupić, pożyczyć czy też wykonać własnoręcznie. Z tego ostatniego razem z naszą latoroślą możemy uczynić świetną zabawę. Dla najmłodszych zaleca się przebrania zwierząt. Mięciutkie, praktyczne, łatwo się zakładają i bez trudu zdejmują. Nie potrzeba zaraz inwestować w kompletny kostium, starczy kupić jeden charakterystyczny składnik, na przykład uszy zająca albo skrzydełka motyla i do tego ubrać dziecko w dopasowane kolorystycznie ubranko. Większa część dziewczynek kocha karnawałowe przebieranie. Niektóre pragną błyszczeć na balu jako królewny, dalsze wolą być wszechpotężnymi czarodziejkami czy eterycznymi motylami.

stroje karnawałowe

Autor: Visit Tuscany

Może tym razem księżniczka stanie się kowbojką? Dla chłopców natomiast karnawałowy bal to okazja, by wcielić się w ukochanego bohatera obrazu filmowego bądź bajki. Zorro, a może rozbójnik morski z Karaibów? Chłopiec może być też królewiczem, rycerzem, czy mumią!

Kostiumy dla dzieci – karnawałowe przygotowania
Propozycji będzie bez liku. Kolejne popularne, dość łatwe w wykonaniu przebrania karnawałowe dla dzieci to: królewna, czarodziejka, czarownica, muchomorek, Indianka, duszek, zajączek czy pszczółka, a także wiele innych. Wszystko zależy od pomysłowości dziecka oraz kreatywności opiekunów. Ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia.
Kiedy kostium już gotowy zostaje pomyśleć o pysznych zakąskach, napojach jak też skocznej muzyce, a setna zabawa pewna.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, to tu jest notka spod linku (https://www.angelka.pl/fotografia-okolicznosciowa/), która również ma bardzo ciekawe informacje na omawiany tutaj temat.

Taki bal to doskonała okazji do wykazania się pomysłowością oraz do wspólnej zabawy rodzicieli, dzieciaczków i nauczycieli którzy to często są organizatorami takich balów.
Więcej informacjistrona