Jakiego rodzaju zabawki warto kupować swoim maluchom.

W ostatnich dziesięcioleciach rynek zabawek, a także same zabawki całkowicie się zmieniły. Przede wszystkim jest ich dużo więcej i prócz tradycyjnych misiów, drewnianych klocków czy samochodzików dostaniemy ogrom przeróżnych zabawek z wielu kategorii i niejednego typu. Z łatwością więc kupimy idealną zabawkę na przykład na prezent na urodziny dla własnego dziecka.
W ostatnich dziesięcioleciach rynek zabawek, jak również same zabawki bardzo się zmieniły. Najistotniejsze, że jest ich dużo więcej i prócz zwykłych lalek, plastikowych klocków lub resoraków znajdziemy wiele różnorakich przedmiotów z wielu kategorii i niejednego rodzaju. Bez trudu więc możemy nabyć idealną zabawkę na przykład na prezent imieninowy dla własnego dziecka.

pluszowy miś

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis

Klocki Lego, które jeszcze kiedyś były w naszym kraju czymś naprawdę niespotykanym i istniały tylko w paru tradycyjnych wersjach, obecnie stały się rozbudowanym działem zabawkowego przemysłu, który obejmuje klocki różnorodnych typów, należące do takich branż jak chociażby miasta, fortece i rycerze, bohaterowie komiksów, oddział ratunkowy, statek piracki i naprawdę sporo innych rodzajów.Dobrze jednak zauważyć, iż niestety współczesne zabawki zaczęły przegrywać z innego typu rozrywką. Ciekawa stonoga zabawka zostanie interesującym gadżetem do zabawy do momentu, kiedy nasz dzieciak nie zetknie się ze światem komputerowym. Wtedy może zostać przysłowiowo „wyrzucona w kąt”. Tak samo może się stać z innego typu zabawkami.

Czy ten materiał Cię zafascynował? W takim przypadku zobacz odmienny polecany serwis neurolog dziecięcy wrocław, który też posiada absorbujące materiały.

Dlatego należy mieć na względzie, żeby nie pozwalać maluchowi na stałe przesiadywanie przed monitorem, tylko ciągle zachęcać do innego rodzaju rozrywki. Pilnujmy, żeby tradycyjne zabawki, na przykład samochodziki czy choćby naklejki żelowe na okno stanowiły dla dzieciaka główne źródło rozrywki, a nie wyłącznie gry komputerowe. Na całe szczęście sami możemy zadecydować kiedy jak również w jakim wymiarze czasu pozwolimy dzieciakowi na spędzanie czasu przed monitorem.

zabawki

Autor: Karen Eliot

Żadna gra na komputerze nie powinna zastąpić dziecku pierwszego pluszaka lub pierwszej lalki, dlatego też w żadnym przypadku nie możemy zastępować tych tradycyjnych zabawek, które nierzadko pozostają z maluchami przez długie lata – , grami komputerowymi, które na pewno zostaną zainstalowane i usunięte z laptopa niedługo po ich skończeniu, bowiem dziecko będzie przyzwyczajone do prędkiej, niezobowiązującej zabawy. Żadna gra komputerowa nie umie wykształcić u dzieciaka takich pozytywnych emocji jak miś czy inna zbliżona zabawka. Jak widać, tego rodzaju zabawki okazują się być cudownymi towarzyszami zabaw dzieciństwa, o jakich dziecko na długi czas nie zapomni.