Wybieramy zabawkę dla chłopców

Minęły już czasy, gdy nasze dzieci zajmowały rowerki Smoby i zestawy foremek do robienia babek z piasku. Dzieci rosną, a razem z nimi rosną też marzenia dotyczące prezentów. W tym artykule przyjrzyjmy się modnym prezentom dla chłopców, bo w czasach wszechobecnych gier PC trzeba zaproponować im coś rzeczywiście ciekawego, by odciągnąć ich od komputerów i playstation.
pojemniki

Autor: PLAST TEAM
Źródło: PLAST TEAM
Minęły już czasy, gdy nasze pociechy interesowały Smoby rowerki i wiaderka do robienia babek z piasku. Dzieci rosną, a razem z nimi rosną też oczekiwania dotyczące zabawek. W tym artykule przyjrzyjmy się modnym prezentom dla chłopców, bo w epoce królujących gier komputerowych trzeba zaoferować im coś naprawdę interesującego, by odciągnąć ich od komputerów i playstation.

Świetnym pomysłem na prezent są bez wątpienia klocki – nie tylko znane na całym świecie Lego, których kolejne serie są marketingową odpowiedzią przemysłu zabawkarskiego na najnowsze hity filmowe. Mieliśmy Gwiezdne Wojny, Indiana Jonesa, możemy teraz nabyć Władcę Pierścieni i Hobbita.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie bryły geometryczne, którą tutaj odnajdziesz, również jest coś wartościowego!

Zamiast o tego typu seriach pomyślmy o klockach dla małych konstruktorów. Oprócz Lego produkują je firmy Meccano, Eitec czy Bloco. Tego typu klocki dostarczają nie tylko rozrywki, ale uczą logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Są wytwarzane dla dzieci w różnym wieku i w bardzo szerokim zakresie tematycznym.

Dla małych chłopców pouczającym tematem zabawy mogą być dinozaury. Wielu młodych maniaków tych prehistorycznych gadów kolekcjonuje przez całe dzieciństwo wszystko, co tylko się z nimi łączy, a przy tym ucząc się wielu ważnych wiadomości o tych pradawnych gadach. Wrzucając w w Google hasło dinozaury zabawki, otrzymamy listę sklepów oferujących różnego typu zabawki dla fanów tych zwierząt – od puzzli, poprzez zestawy małego naukowca, gumowe lub plastikowe repliki tych stworzeń, po zabawki do kąpieli, stempelki i formy do plasteliny

Dla starszych pociech wymarzoną zabawką są samochody sterowane rc. Oprócz aut możemy oczywiście nabyć zdalnie sterowane łodzie, helikoptery, samoloty i czołgi. Tego typu prezenty nie są tanie, stanowią mniej lub bardziej wierne kopie autentycznych aut i wykonane są z nowoczesnych materiałów. Niektóre modele przeznaczone są do samodzielnego złożenia, a ogólnie rzecz biorąc, to technologiczne cudeńka, które mogą rozwinąć prędkość od 30 do nawet 70 km/h i – w zależności od typu – poruszać się po różnym terenie. Zapewnią wiele godzin świetnej zabawy, i to nie tylko dla małych chłopców.