grająca dziewczynka

Jak kupować dziecięce artykuły, żeby były one bezpieczne i dobrze spełniały swoje zadanie.

Dziecięce produkty spełniać muszą pewne normy. Czy to są dziecięce zabawki, foteliki czy wózki, to wszystkie posiadać muszą odpowiednie pozwolenia, żeby się je dało w legalny sposób sprzedawać. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ maluchy są bardzo wrażliwe, i stosowane przy nich przedmioty muszą być odpowiednio bezpieczne. Zwłaszcza jest to istotne w akcesoriach dla maluchów, gdyż takie dzieci chcą wszystkiego próbować za pomocą swojego smaku.
Dziecięce produkty muszą spełniać określone normy. Czy to są dziecięce zabawki, foteliki czy wózki, to wszystkie posiadać muszą wymagane atesty, aby się je dało legalnie sprzedawać. Jest to bardzo ważne, ponieważ maluchy są dość wrażliwe, i stosowane przy nich rzeczy muszą być odpowiednio bezpieczne. Zwłaszcza jest to ważne w akcesoriach dla maluchów, gdyż takie dzieci chcą spróbować wszystkiego za pomocą swojego smaku.

zabawa na dworze
Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też farby, którymi maluje się meble, ubranka, zabawki – wszystko to musi być bezpieczne dla najmłodszych, nie zawierać żadnych szkodliwych substancji chemicznych ani niewielkich części, które da się oderwać. Przepisy dopuszczające dziecięce produkty są bardzo rygorystyczne, lecz takie być muszą, gdyż chodzi w końcu o bezpieczeństwo maluchów. Oczywiście zakup najbardziej nawet bezpiecznego wózka nic nie wskóra, jeżeli rodzice zaniedbają swoje zadania i nie będą niemowlakiem się opiekować, lecz jednak sprzęt odpowiednio wykonany na pewno pozwoli ograniczyć sporo wypadków.

jazda zabawkowym samochodem
Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególną uwagę trzeba zwrócić przy zakupie zabawek dla dzieci (przykładowo: inne zabawki ogrodowe). Tu też wymagane są odpowiednie certyfikaty, lecz niestety coraz więcej przeróżnych zabawek przybywa z Chin i jest w dalszej kolejności oferowana na bazarach i w internecie. Czasami tego typu zabawka dla dziecka wygląda ślicznie, ale tak naprawdę nikt nie wie, czy tworzywo, z którego została wykonana nie zawiera niebezpiecznych substancji, albo czy nie rozleci się przy pierwszym intensywnym używaniu. Dlatego też wszystkim się odradza zakup niemarkowych produktów, z nieznanego źródła. Można sprawdzić takie: źródło mojego wpisu.

Rzecz jasna nie wszystkie się nie nadają do zabawy, tak powiedzieć nie można, ale robiąc takie zakupy trzeba być ostrożnym. Jeśli komuś będą na przeszkodzie stały wydatki, to znacznie lepiej będzie kupić markowe zabawki, ale używane, niż za podobną kwotę przywiezione z Chin samochodziki. A jeśli takich ograniczeń nie ma, to sporo istniejących na naszym rynku producentów proponuje zabawki rzeczywiście dobre jakościowo, i warto przeglądnąć, co oni proponują.