Zabawka Fisher Price

Jak kupować wyjątkowe zabawki dla dzieci

Rodzice często myślą, jakie zabawki kupować swoim pociechom. Stoją przed dość dużym wyzwaniem, bowiem we współczesnym świecie półki w sklepach wręcz uginają się pod sprzedawanym towarem, zachęcając wesołymi kolorami i dźwiękami. Co wybrać? Stawiać na wartości edukacyjne czy dać się przekonać potomkowi i kupić produkty pokazywane w telewizji?
Rodzice często myślą, jakie zabawki dawać swoim pociechom. Mają nie lada wyzwanie, ponieważ we współczesnych czasach półki sklepowe aż uginają się pod sprzedawanym towarem, uwodząc radosnymi kolorami i dźwiękami. Co kupić? Postawić na walory edukacyjne czy dać się przekonać potomkowi i kupić nowości pokazywane w telewizji?

zabawka
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze jest to, aby zabawka nie stwarzała ryzyka dla malucha. Z tego względu należy wybierać produkty stosowne do wieku pociechy. Dziecko dwuletnie nie powinno bawić się małymi klockami i niewielkimi elementami, albowiem w każdej chwili może je włożyć do ust – co jest szalenie niebezpieczne. Poza tym kupowane zabawki muszą być pieczołowicie wykonane z tworzyw, które nie są toksyczne, nie mieć ostrych kantów i posiadać właściwe atesty. Zawsze warto jest zapłacić więcej będąc pewnym, że nie kupiliśmy tandety, która może być niebezpieczny dla zdrowia lub życia malucha. Poza bezpieczeństwem zabawki powinny po prostu bawić – tutaj również liczy się wiek dziecka (niedrogie lalki dla każdej dziewczynki).

Na ogół im większe maluchy, tym więcej wymagają – z pewnością dla przedszkolaka nie będą atrakcyjne zabawki przeznaczone dla niemowlaków. Zabawki z reguły mają oznaczenia podpowiadające zalecenia wiekowe, co stanowczo ułatwia wybór. Firmą, która stawia na pierwszym miejscu bezpieczną i radosną zabawę, jest Fisher price.

Nie zapominaj o tym, że możesz przeczytać następne ciekawe wątki – trzeba tylko na danej witrynie (https://zabawekczas.pl/produkty/kolejki-i-tory,2,1649) kliknąć w zaznaczony link.

Co więcej, zwraca szczególną uwagę na wartości edukacyjne, co jest kolejnym czynnikiem, o którym trzeba pamiętać udając się na zakupy do sklepu

zabawka
Autor: cyanide45
Źródło: http://www.flickr.com

z zabawkami. Fisher price dokłada wszelkich starań, by wytwarzane przez niego zabawki dawały wartościową zabawę i zachęcały do aktywności. Przez to przyczyniają się do zdrowego i właściwego rozwoju szkraba wspierając koordynację ruchowo-wzrokową, pogłębiając zdolność koncentracji, dostarczając wiedzy niezbędnej w codziennym życiu a także ucząc racjonalnego myślenia. Zabawa musi nie tylko dawać przyjemność, ale również prowokować umysł i rozwój motoryczny.

Wybierając stosowne zabawki mamy okazję, aby dać dziecku wesołe dzieciństwo i zdrowy rozwój. Pamiętajmy też o zwykłych, szmacianych lalkach albo drewnianych klockach – one także mają pozytywny wpływ, gdyż rozwijają twórcze myślenie oraz rozbudzają wyobraźnię. Należy jedynie zachować równowagę (duży wybór zabawek na