Istota mebli domowych i szkolnych, czyli jak ważne jest dobranie półek i szafek pod dzieci

Rozstaw mebli to podstawa w rozplanowaniu układu domu i przechodniości salek szkolnych. Jakaż bowiem byłaby taka sala w której nie byłoby krzeseł, a szatnia nie miałaby mebli w które te schowają ubrania i buty?
Umeblowanie to podstawa w rozplanowaniu układu mieszkania i przechodniości sal przedszkolnych. Czymże bowiem byłaby taka sala bez krzeseł, ławek i mebli przedszkolnych, a szatnia bez mebli w które te schowają ubrania i buty?

Na tle rozwoju dziecka zaleca się przypatrzenie się temu jak ewoluują poszczególne meble i krzesła.

Niniejszy tekst przedstawia faktycznie ciekawe sprawy, jednak zobacz jeszcze tamto opracowanie – z pewnością uznasz, że są godne uwagi.

Zaczyna się od pokoiku dziecka, faktycznego okna na świat. Niektórzy rodzice zapewniają swoim pociechom pokoik na wyłączność, a gdy te dorastają do lat kilku mogą cieszyć się własnymi mini-meblami. Szafeczki mają nieco ponad dwadzieścia centymetrów na szerokość, wysokość biurka nie przekracza metra.

Krzesło dla dzieci

Tak samo niepozorne są pierwsze krzesła warszawa dziecięce (odsyłam do źródła). Wymaga się od nich nade wszystko bezpieczeństwa i wygody – małe dzieci skore są do raptownych „wyskoków” z i na krzesło. Nie poleca się dzieciom w tym wieku krzesełek na kółkach, zwłaszcza w przypadku dzieci wykazujących nadzwyczajną ruchliwość.

Następny jest etap umeblowania przedszkolnego. Rodzice, którzy zdecydowali się na umeblowanie pokoju na tym etapie wzrostu pociechy postawią na meble przedszkolne (więcej na ). Nie pasują one do mieszkań z małym metrażem w blokach, z racji swojej długości. To klasyczny kilkumetrowy ciąg półek i szafek dla dwudziestu paru osób uczęszczających na przedszkolne zajęcia i obiady. Dominują tu ciepłe kolory i zabawki z podziałem na te przeznaczone dla chłopców i dziewczynek. Do kompletu mebli przedszkolnych warto dołączać mini stoliki z krzesełkami do pierwszych książeczek i jedzenia.

Przedszkole to nie tylko zabawy w salkach i posiłki popołudniowe, ale i szatnia, gdzie nasze pociechy przebierają się. To tutaj rozpoczynają i kończą każdy dzień swojej przygody z pierwszą społecznością nierodzinną, to stąd idą dalej w inny świat. Mądrze skonstruowane meble do szatni (wejdź tutaj) dadzą młodym dzieciom pewność, że ich ubrania i worek z butami są bezpiecznie przechowywane.

Kwestie estetyki, ale także prostota w posługiwaniu się – takimi cechami powinny charakteryzować się uniwersalne meble, szafki i półki dla idących do przedszkola. Jeśli zagwarantują one bezpieczeństwo i wpoją młodym nawyk zamykania i zapamiętywania swojej szafki, w szkole nie będą miały problemów z dobieraniem dla siebie krzeseł i mebli klasowych.