Święta, choinka świąteczna

Internetowe kartki świąteczne

W dzisiejszych czasach niezwykle ważny zwyczaj przesyłania do przyjaciół kartek świątecznych powoli traci na popularności. Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie musi tak być. Zwyczaj ten warto chronić oraz go kultywować wśród bliskich, a w szczególności wśród młodego pokolenia. Można przy tym czasami skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i wysłać kartkę pocztą elektroniczną. Należy także poznać genezę samego zwyczaju przesyłania życzeń.doręczanie kartek z okazji różnych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem niezwykle długą tradycję.
W nowym tysiącleciu niezwykle miły zwyczaj przesyłania do znajomych życzeń świątecznych odrobinę zanika na popularności. Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie musi tak być. Zwyczaj ten warto chronić ,jak również go kultywować wśród znajomych, a w szczególności pośród młodzieży. Można przy tym nieraz skorzystać z dobrodziejstw techniki i wysłać kartkę pocztą elektroniczną. Warto także poznać genezę samego zwyczaju posyłania kartek.Wysyłanie kartek z okazji różnorodnych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem niezwykle bogatą tradycję.

Święta w stylu vintage
Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE

Ludzie od wielu lat posyłali sobie życzenia na malutkich kartkach papieru z barwnymi napisami. Według pewnych legend Pierwszą świąteczną kartkę posłał najpewniej nastoletni chłopak, młody londyński malarz (nowoczesne obrazy do salonu) William Maw Egley. Miał on napisać zwyczajne bożonarodzeniowe życzenia i posłać je na niewielkim kawałku kartonu z barwnym malunkiem na jednej stronie do przyjaciela żyjącego daleko od Williama. Zgodnie z tradycją jednak to nie jego uznaje się za prekursora zwyczaju dostarczania kartek świątecznych. Za prawdziwego wynalazcę świątecznych pocztówek uznaje się w większości wypadków Thomasa Sturrock, który pierwszą tego gatunku pocztówkę stworzył około 1841 roku. Już dwa lata później wyprodukowano pierwsze drukowane kartki świąteczne,wówczas także po raz pierwszy stworzono kartki wykonane w ilościach hurtowych, przeznaczone do szerokiej sprzedaży. Potem tego rodzaju kartki pojawiły się także w Stanach Zjednoczonych i dotarły do nawet najodleglejszych zakątków całego świata. Na pewno należy pamiętać o tradycji kartek świątecznych i kontynuować stary istotny obyczaj, który dostarcza ogrom radości obdarowywanym znajomo mym, a także rodzinie.

Doskonałym posunięciem będzie dostarczenie popularnych oraz docenianych przez większość użytkowników sieci internetowych kartek świątecznych. W Internecie da się wyszukać wiele ciekawych ofert świetnej Kartki na Wielkanoc oraz na dużo odmiennych świąt. Najpewniej, aby każdy sam sprawdził jakiego rodzaju kartki świąteczne dają do wyboru portale internetowe, wybrał taką, która najbardziej mu odpowiada. Genialnym pomysłem do zabawy z dzieckiem jest ich wspólne tworzenie.

Źródło: Blog Limango