Idziesz na urodziny małego solenizanta? Wybierz odpowiedni upominek

Jeśli wybierasz się na urodziny swojego siostrzeńca bądź innego małego szkraba, z pewnością rozważasz, co mu podarować. Dzieciaki uwielbiają zabawki, temu nie da się zaprzeczyć. Jednakże nie można kupować pierwszej lepszej lalki bądź samochodu, który wpadnie nam w oczy. Upominki muszą być rozsądne, ponieważ mają sprawiać radość, a także mieć walory edukacyjne. Co wobec tego można wybrać?
Jeżeli idziesz na urodziny swojego siostrzeńca albo innego małego pędraka, z pewnością rozważasz, co mu podarować. Dzieci uwielbiają zabawki, tego nie da się zanegować. Jednakże nie można kupić pierwszej lepszej lalki bądź samochodu, jaki wpadnie nam w oko. Upominki muszą być przemyślane, ponieważ mają sprawiać radość, jak również mieć wartości edukacyjne. Co w takim razie możemy wybrać?

zabawki

Autor: Alexander Torrenegra
Źródło: http://www.flickr.com
Takim prezentem niewątpliwie są klocki, na przykład klocki lego. Dają okazję do zabawy na sporo różnych metod, w zależności od tego, co maluszek postanowi stworzyć. Może to być domek, farma, lotnisko albo bank. Każdy zestaw klocków to nowe pomysły, a co więcej – można je dowolnie ze sobą łączyć, tak, by za każdym razem powstało coś nowego. Klocki są wielobarwne i umożliwiają wspólną zabawę, na przykład z rodzeństwem bądź z przyjaciółmi naszego małego szkraba.

Godnym uwagi upominkiem jest także ciastolina, jaka nie tylko pobudza wyobraźnię maluchów, lecz też pobudza ich rozwój. Dodatkowo ma wpływ na motorykę rąk i dobrze działa na koordynację wzrokowo-ruchową. W sklepach dostaniemy bogaty wybór ciastoliny, a szczególnie popularna jest np. ciastolina kawiarnia oraz ciastolina lodziarnia. Trzeba też dodać, że ciastolina jest różnokolorowa oraz w odróżnieniu od plasteliny nie zabrudzi dywanów. Nawet gdy zaschnie, można ją z łatwością ściągnąć z różnego rodzaju materiałów, również z chodniczków z długim włosem. Nie można też zapomnieć o

zabawki

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

atrakcyjnych zestawach, a należy do nich mały lekarz – dostępne modele.

Maluszek może zbadać swojego pacjenta, którym będzie mama, tata bądź rodzeństwo. W zestawie znajdują się np. stetoskop, plastikowa strzykawka oraz plastikowy termometr.

Kliknij ten link, a zobaczysz, że znajdujące się tam wpisy z serwisu zaintrygują te osoby, które zafrapowane są podnoszoną w tym miejscu sprawą.

Przy okazji można zaprezentować maluszkowi, jak właściwie troszczyć się o prawdziwych pacjentów, aby szybko wracali do zdrowia. Wpajanie dziecku empatii oraz wrażliwości na potrzeby bliskich jest niezwykle istotne. Fantastycznie, gdy można to robić właśnie na drodze zabawy.

Warto jest wybrać upominek, jaki wniesie coś więcej do codziennej zabawy i umożliwi rozwijać ważne umiejętności, jak również poznawać nadrzędne w życiu wartości. Zaprezentowane zabawki to jedynie kilka przykładowych podarunków, za którymi możemy się rozejrzeć, to my bowiem najlepiej wiemy, za czym przepada nasz jubilat oraz jakie są jego marzenia.