Najlepsza zabawka dla dziecka czy istniejehttps?

Dzień Dziecka lada dzień. Pora na wymarzone prezenty. Niestety, okazuje się, iż wiedza na temat tego, co jest konieczne do odpowiedniego rozwoju malucha wciąż jest niezadowalająca. Spora liczba rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, po to by przekazać im w określonym czasie przygotowanie do otaczającego ich świata.
Dzień Dziecka tuż, tuż. Pora na utęsknione prezenty. Niestety, okazuje się, że wiedza na temat tego, co jest potrzebne do należytego rozwoju malucha stale jest niewystarczająca. Wielu rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, po to by przekazać im w danym momencie przygotowanie do otaczającego ich świata.

zabawki muzyczne

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część z nich kupując zabawki sugeruje się reklamami i nie zastanawia się nad wpływem takiego podejścia. Tymczasem maluchy już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Z tego względu dobierając zabawki dla swoich maluszków pamiętajmy, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Dziecko , które spędza większość czasu przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało ochoty na udział i wykazanie się w dorosłym życiu.

Nie wszyscy z nas posiadają wiedzę, iż Mozart skomponował swój pierwszy utwór mając 5 lat! Może i nasze dziecko posiada talent, który póki co jest uśpiony wśród jeszcze obcych mu dźwięków? A nawet jeżeli nie osiągnie światowej sławy, zabawki muzyczne i instrumenty pozwolą mu zajrzeć do najdalszych zakamarków dziecięcej wyobraźni – idź na Pewex. Nakłaniamy więc Państwa by zwrócili uwagę na zabawki kreatywne, właściwie dobrane do wieku dziecka.

Mogą to być masy plastyczne, zestawy koralików, pieczątki oraz oczywiście

zabawki

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

”gwiazdy” wśród zabawek: klocki. Układanie klocków, stawianie ciekawych projektów z całą pewnością sprawi dzieciom wiele radości. Co więcej, to nie jedyna dobra cecha klocków. Umożliwiają bowiem maluchowi rozwinięcie wielu umiejętności. Doskonale rozwijają zdolności manualne dziecka i uczą zapamiętywać figury geometryczne, wypracowują koncentrację i precyzję.

Zainteresowanie ogólnodostępnymi, niewielkimi, plastikowymi klockami czasami nie mija wraz z wiekiem, dlatego bogata kolekcja może służyć naszej pociesze przez lata.

Każdego dnia bądź na czasie (http://varsovia.edu.pl/kontakt/) w takich tematach, które Cię ciekawią. Jeżeli szukasz dodatkowych treści, kliknij w poniższy link, a pod nim czeka na Ciebie ogrom współczesnych artykułów z owego sektora.

Podarujmy zatem swojemu dziecku zabawkę, której kolorowy wygląd i unikalność ożywią jego wyobraźnię i obudzą w nim pasję dobrej zabawy.