jeździectwo

Harmonijny rozwój dziecka jest najbardziej istotny, powinniśmy o tym pamiętać. Dziecku musimy zagwarantować jak najlepsze warunki rozwoju

Wzrost dziecka ma miejsce na wielu etapach, ważne jest, żeby mieć na uwadze każdy z nich. Musimy pamiętać przede wszystkim, że nasze dzieci mają niesamowicie chłonne umysły i uwielbiają wręcz się uczyć, powinniśmy zatem zapewnić im jak najwięcej okazji by poznawać świat, a tym samym ciągle się uczyć. Nie znaczy to, że musimy jeździć gdzieś ciągle. To oczywiście pozytywne, ale różnie sprzyjające dla dziecka jest przebywanie w miejscach, stymulujących mózg do działania.
Rozwój dziecka przebiega na wielu etapach, niezwykle ważne jest, by mieć pod lupą każdy z nich. Koniecznie pamiętajmy przede wszystkim, że dzieci mają niesamowicie chłonne umysły i uwielbiają wręcz się uczyć, powinniśmy zatem zapewnić im jak największą ilość okazji do poznawania świata, a tym samym ciągle się uczyć. Nie znaczy to, że trzeba ciągle gdzieś jeździć. To z pewnością pozytywne, ale różnie sprzyja dziecku przebywanie w miejscach, stymulujących mózg do działania.

warsztaty
Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
W tym sensie na przykład bardzo istotne są warsztaty dla dzieci. Bez znaczenia, z jakiej dziedziny, każde tego typu zajęcie to dla dziecka próba wykazania siebie poprzez zabawę , nowa porcja nauki, z pewnością pomoże naszej pociesze poradzić sobie lepiej w świecie. Dziecko bowiem które posiada kontakt z wieloma zajęciami lepiej sobie radzi z przyszłością. Oczywiście nie można przesadzać i zapisywać dziecko wszędzie, tak że nie ma na nic czasu, a do tego wymagać od niego wygórowanych wyników. Może to zadziałać w drugą stronę – bardzo destrukcyjnie.
Chodzi o to, żeby wysłać dziecko na różne aktywności z głową, ale też z przekonaniem, że to będzie tak dla swojego dobra. kiedy stoją za tym nasze skrywane ambicje powinniśmy zastanowić się, czy oby na pewno się opłaca. Czy może zawsze chcieliśmy umieć dobrze grać na pianinie, a teraz te pragnienia
dzieci
Autor: Helen Dorn
Źródło: Helen Dorn

przelewamy na dziecko? A może fascynowały nas konie, więc teraz zapisujemy dziecko na jazdę konną dla dzieci? Wszystkie te akcje są świetne i rozwojowe, pamiętajmy jednak, żeby stały za tym zdrowe uczucia i myśli przede wszystkim o dobru dziecka. Jeśli wkradnie się tam nasza osoba, a raczej jej niespełniona ambicja, powinniśmy gruntownie przemyśleć taką decyzję. Więcej na .

To istotne, gdyż jeśli tego nie zauważymy, w porę nie wychwycimy, to możliwe, że później będziemy nieświadomie naciskać nasze dziecko. To byłoby wyjątkowo nieprzyjemne dla relacji z dzieckiem i źle rokujące na przyszłe czasy. Warto pomyśleć więc o tym, warto wybierać dla dziecka interesujące kursy i warsztaty pamiętając przy tym o jak najrozsądniejszym wyważeniu, żeby nie okazało się, że za naszym dobrymi chęciami kryją się jakieś chore, destrukcyjne ambicje.