gry planszowe

Gry komputerowe jako metoda na spędzenie wolnego czasu. Liczą się jednakowoż gry, w których najważniejszym narzędziem jest mózg, gdzie trzeba intensywnie myśleć

Zajęci codziennymi obowiązkami zapominamy o tym, iż istnieje jeszcze coś innego, coś co możemy zdefiniować mianem rzeczywistego świata, choć na innym poziomie. Mowa w tym miejscu o grach komputerowych, jakie w codziennym życiu, gdzie stres i niepokój odgrywają coraz większą rolę, są w stanie trochę rozluźnić, przenieść nas do odmiennego wymiaru, choć na chwilę. To bardzo dobry sposób na spuszczenie z tonu, „wkręcenie” się w inny świat, być może dzięki czemu spojrzymy trochę inaczej na nasze życiowe problemy. Gdy stale się martwimy zapominamy chyba po co właściwie jesteśmy an tym świecie. A żyjemy przecież też dla samego życia, samo życie, to również wolny czas, który można przeznaczyć na jakieś ciekawe gry.
Zajęci codziennymi obowiązkami zapominamy o tym, iż istnieje jeszcze coś odmiennego, coś co można zdefiniować mianem świata rzeczywistego, choć na odmiennym poziomie. Mowa w tym miejscu o grach komputerowych, które w codziennym życiu, gdzie stres i niepokój odgrywają coraz bardziej znaczną rolę, potrafią trochę rozluźnić, przenieść nas do innego wymiaru, choć na chwilę. To bardzo dobra metoda na spuszczenie z tonu, „wkręcenie” się w inny świat, być może dzięki czemu popatrzymy trochę inaczej na nasze problemy życiowe. Gdy stale się zamartwiamy zapominając chyba po co właściwie jesteśmy an tym świecie. A żyjemy tak naprawdę też dla samego życia, samo życie, to też wolny czas, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jakieś ciekawe gry.

gra tauriworld

Interesujące, to oznacza, że nie będziemy proponować gier, gdzie stale jest bijatyka, w jakich nie trzeba za bardzo myśleć nad strategią, bo wystarczy intensywnie naciskać przyciski – to najkorzystniejszy sposób, żeby pokonać każdego wroga. Powinniśmy zastanowić się nad grą, jaka będzie rozwijała naszą wyobraźnię, w której będziemy musieli myśleć strategicznie, tworzyć coś czy zarządzać grupą ludzi. Najlepsze gry to właśnie gry strategiczne, lecz także gry o średniowieczu lub gry kosmiczne. Na uwagę zapewne zasługuje Tauriworld, czyli gra, w jakiej stwarzamy swoją rzeczywistość i rzeczywiście musimy się natrudzić, ażeby zrobić to właściwie.

Nie ma karty ulgowej ani drogi na skróty, ważne jest po prostu nasze planowanie, liczy się myślenie. To bardzo ciekawa forma spędzania czasu, ponieważ poza tym, że można się zrelaksować, to ponadto rozwijamy swoją wyobraźnię, a również inne niezbędne cechy. Wiedzą o tym marketerzy wprowadzając w swoich strategiach coraz częściej tak zwaną grywalizację, czyli wprowadzanie elementów gry do codziennego życia. Poznaj dobrą ofertę:

gry planszowe
Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle ciekawy sposób, bo w wielu grach istnieją określone poziomy i zadania do zrealizowania, za jakimi kryje się nagroda. Jest to – mówiąc bardziej dosadnie – taka technika „kija i marchewki”, ale jak udowadniają badania i obserwacje, to naprawdę działa. Co więcej, jeśli już sprowadzamy to do tego poziomu to należy wiedzieć, że technika ta jest wyrafinowana i zaczyna ją stosować coraz więcej, nawet największych firm. Kto myślał, że gry są idiotyczne, powinien odrzucić swoje myślenie.