konstrukcja z klocków Lego Duplo

Dzieciaki, szczególnie te najmniejsze, uczą się przez zabawę.

Ta mądrość życiowa znana jest chyba wszystkim rodzicom, i wszyscy chyba oni bardzo chcą, aby ich dzieci jak najwięcej się nauczyły. Dlatego też kupują im różne edukacyjne zabawki, dzięki którym nie tylko maluchy mogą się doskonale bawić, ale również poznać otaczający świat i uczyć się nowych rzeczy. Dzieci w swoim krótkim jeszcze życiu posiadają przeważnie dużą ilość rozmaitych zabawek. Bierze się to między innymi stąd, że większość z nich jest przeznaczonych dla określonej grupy wiekowej, i po roku użytkowania po prostu zaczynają się nudzić.
Ta życiowa prawda znana być powinna każdemu rodzicowi, i chyba wszyscy oni bardzo chcą, aby ich maluchy jak najwięcej się nauczyły. Dlatego też kupują im różne zabawki edukacyjne, dzięki jakim nie tylko mogą zagłębić się w zabawie, lecz także poznawać świat, który je otacza i uczyć się nowych rzeczy. Dzieci w czasie swojego życia posiadają przeważnie mnóstwo rozmaitych zabawek. Będzie się to brało to między innymi z takiego powodu, że sporo z nich jest przeznaczonych dla określonych grup wiekowych, i po kilkunastu miesiącach używania po prostu zaczynają się nudzić.

klocki Lego Duplo
Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Wtedy starsze zabawki lądują w kącie albo są przekazywane kolejnym chętnym dzieciakom, a rodzice dają nowe, znacznie lepiej dostosowane do okresu rozwoju ich maleństwa. Następnym powodem faktu, że duża część dzieciaków posiada więcej zabawek, niż jest im potrzebne, są wszelakie okazje, na przykład imieniny, mikołaj czy gwiazdka. Wtedy wszyscy bliscy dorośli najczęściej dokładają wszelakich starań i w dziecięcym pokoju zaczynają się pojawiać kolejne zestawy zabawek, a że okazji jak widać nie brakuje, to i zabawek w wielu domach szybko przybywa.

Lego Duplo
Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w każdej dziedzinie życia, tak również w zakupach dziecięcych zabawek należy zachowywać umiar i zdrowy rozsądek. Nie należy wręcz kupować dzieciom każdego przedmiotu, jaki sobie zamarzą, a jeżeli będzie się już ktoś decydował na prezent, to powinna to być zabawka w pierwszej kolejności bezpieczna, lecz także spełniająca jakieś funkcje edukacyjne. Dla małych, kilkuletnich dzieci doskonale sprawdzają się na prezenty klocki lego duplo.

O tych legendarnych klockach nie ma chyba sensu się rozwodzić, nie ma raczej dorosłych, a jeszcze bardziej dzieci, które by przynajmniej o nich nie słyszały. Te legendarne klocki od lat są jednymi z najchętniej wybieranych zabawek, i nie powinno to nikogo dziwić. Już najprostsze serie, czyli na przykład duplo, ogromnie rozwijają wszystkie zmysły dzieci nimi się bawiących. Mają one taką wielkość, że nawet trzylatek nie zrobi sobie nimi żadnej krzywdy, zrobiono z materiałów najwyższej jakości, a przede wszystkim mają kształty i kolory, jakie dzieci uwielbiają od wielu dziesięcioleci.