plac zabaw

Domki dla dzieci

Plac uciech to odgraniczone, często ogrodzone miejsce, poświęcone do zabawy dla pociech. Place zabaw są tworzone z reguły w okolicy osiedli lokalowych, szkół bądź żłobków. Stale powinno się obserwować pociechę podczas zabawy. Na placu zabaw pożądane byłoby stwierdzić czy przyrządy zabawowe są bezpieczne, nienaruszone, dopasowane do wieku twojego pociechy, czy nawierzchnia pod urządzeniami amortyzuje upadek.
Plac rozrywki to wydzielone, często ogrodzone miejsce, przeznaczone do rozrywki dla maluchów. Place zabaw są tworzone na ogół w okolicy osiedli lokalowych, szkół bądź żłobków. Zawsze winno się pilnować latorośl w czasie rozrywki. Na placu zabaw należałoby stwierdzić czy przyrządy do zabawy są bezpieczne, nienaruszone, zaadaptowane do wieku twojego pociechy, czy powierzchnia pod przyrządami osłabia upadek.

plac zabaw
Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

Jakiekolwiek dziecko szukając przyjemności i zabawy z równolatkami najlepiej odnajdzie się na placu zabaw. Są to lokalizacje, które w doskonale spełniają wszystkie zasady bezpieczeństwa, w których milusińscy powinni spokojnie oddać się beztroskiej frajdzie w towarzystwie różnych dzieci. Współczesne place zabaw dla dzieci wyposażone są w sporo elementów o różnym zastosowaniu. Osobne sprzęty wolno stojące, takie jak piaskownice, bujany konik lub sprężynowe bujaki, gwarantują dużo uciechy i zezwalają bobrze wykorzystać uzbieraną energię. Nie można wyobrazić sobie placu zabaw bez huśtawek czy karuzeli, z tej przyczyny też są one nieodzownym składnikiem owych miejsc (nowoczesne place zabaw dla dzieci).

O bezpieczeństwie palcu zabaw decyduje jego położenie, płot i należyte oprzyrządowanie. Dla rozwoju malucha znaczący jest zarówno gatunek, rozmiar, jak i towar, z którego zostały wykonane sprzęty. Bezpieczeństwo najbardziej jest zależne jednakże od rodziców i opiekunów. Dzieci mogą mieć kłopoty z kontrolowaniem ruchów własnego ciałka. Towarzystwo dorosłych, przede wszystkim w przypadku malutkich dzieciaczków, jest nieodzowna. Przekonującą wartością placów zabaw jest fakt, że są na dworze. To jest ogromnie istotne zwłaszcza obecnie, albowiem już małe dzieci nazbyt dużo czasu są w domu.

plac zabaw dla dzieci
Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież w okresie, gdy dzieci niezwykle intensywnie rosną, to oczywiście zabawa na placu zabaw jest im konieczny. Dzieciaki kochają place zabaw, bo mają szansę się tam wyszaleć, zapoznać kolegów. Zabawa i czyn dostarczają także pobudek, których potrzebuje niedojrzały mózg do harmonijnego rozwoju. Wszelkie, ćwiczenia które maluch wykonuje na placu zabaw, wzmacniają prawidłową rozwój układu nerwowego i mózgu (_link_).